Skocz do zawartości

[e-monocykl] alternatywa dla roweru ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wy wszyscy psychofani rowerów nie pomyśleliście,

Stary idź już sobie. To jest forum rowerowe, nie napisałeś nic ciekawego o rowerach a nas obrażasz - na co Ty liczysz?

PS. już to napisałem wcześniej - to może jest (na pewno jest) fajna rzecz - ale sposób prowadzenia tej agitki jest przeciw skuteczny. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E wynalazki nie są w stanie zastąpić roweru.

Do jazdy na lekko z domu do biura - jest to jakaś alternatywa.
Do zabawy - jak najbardziej.

Schody zaczynają się przy użytkowym zastosowaniu przemieszczania się po mieście.
Rower bez problemu zaparkuję pod sklepem, obwieszę go sakwami i zrobię większe zakupy. Na bagażnik mogę wrzucić coś większego i zabezpieczyć ekspanderem.
Hulajnoga ma już zasadniczo gorsze możliwości ale nadal powinno dać się ja przypiąć pod sklepem. Z przewozem zakupów, bagażu jest już gorzej, bo niby na podeście coś się zmieści ale nie ma jak zabezpieczyć i zdaje się, że jest to niezgodne z przepisami.
Monocykl, to targanie go ze sobą, chyba że ma jakiś uchwyt pozwalający na przypięcie. Przewiezienie czegokolwiek, to w zasadzie tylko plecak, ewentualnie trzymanie w rękach - dalekie od wygody.

Kolejna sprawa, to czy na takim kółku da się jeździć cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Przypuszczam, że w deszczu da radę ale zimą?
Śnieg, lód - będzie właściwa przyczepność? Da radę w kopnym śniegu?
Piasek, sól - korozja nie zeżre?
Jak jest ze stabilnością jazdy po mało przyczepnych nawierzchniach? Błoto, piasek na asfalcie/kostce? Na rowerze w zakręcie można wystawić nogę i podeprzeć się w razie co, a tutaj?

Koszty eksploatacji. Z tego co widzę takie kółka tanie nie są, można mieć za to 2-3 przyzwoite rowery użytkowe.
W zależności od typu roweru i pokonywanych dystansów koszt wymiany części będzie inny. Nie robię dokładnych statystyk zakupowych ale minimalnie wyszło mi 11gr/km, max 2zł/km (rok zakupu fulla). Gdybym podsumował wyłącznie wymiany eksploatacyjne, to by wychodziło mniej. Np. ostatnia wymiana napędu w mieszczuchu to 211zł, przypuszczam że zrobię około 10k km co przełoży się na około 4gr/km.
W e-kole na pewno zużywa się opona ale z tego co patrzyłem jakoś drogie nie są. Pytanie na ile km wystarcza bateria i ile kosztuje wymiana. Ta kwestia w temacie się nie pojawiła, a przypuszczam, że koszt nie jest mały.
Za +/- połowę ceny e-koła można kupić rower miejski na pasku zamiast łańcucha. Będzie miej zachodu z czyszczeniem i smarowaniem napędu, żywotność paska jest też wielokrotnie wyższa, choć wymiana jak już trzeba kosztowniejsza. Przy hamulcach rolkowych/bębnowych, w zasadzie tylko opony się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...