Skocz do zawartości

[Gravel] Triban 100 a waga 130 kg.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu.

Szukam roweru na dojazdy do pracy, około 8 km asfaltem, żadnego zjedzania w teren. Zainteresował mnie Triban 100 ze względu na cenę i wygląda na wytrzymalszy niż typowa szosa. Mam jednak pytanie, czy nada się on dla jeźdzca około 130 kg? rozumiem, że koła mogą centrować się częsciej niż zwykle, ale jak z resztą? a może ktoś o podobnych gabarytach ma taki rower? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy kupiłeś ale odradzam T100 ze względu na wolnobieg i jego wady konstrukcyjne czyli podatność na wyginanie ośki. Ja ważę 75 kg, maksymalnie wrzuciłem na rower 20 kg bagażu w sakwach, na rurę i na kierownicę i ośka się zgięła, zmieliłem kulkę w "łożysku", zakleszczyłem tylne koło i nie dość, że musiałem przerwać wyprawę to jeszcze nosiłem rower z pociągu do pociągu... Jak ma być budżetowo to lepiej wziąć już T120 z byle jaką kasetą.

Edyta:

Hamulce są marne, trochę pomaga wymiana klocków na coś lepszego ale bez wymiany dźwigni znaczącej poprawy nie będzie.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 22:50, spidelli napisał:

Nie wiem czy kupiłeś ale odradzam T100 ze względu na wolnobieg i jego wady konstrukcyjne czyli podatność na wyginanie ośki. Ja ważę 75 kg, maksymalnie wrzuciłem na rower 20 kg bagażu w sakwach, na rurę i na kierownicę i ośka się zgięła, zmieliłem kulkę w "łożysku", zakleszczyłem tylne koło i nie dość, że musiałem przerwać wyprawę to jeszcze nosiłem rower z pociągu do pociągu... Jak ma być budżetowo to lepiej wziąć już T120 z byle jaką kasetą.

Edyta:

Hamulce są marne, trochę pomaga wymiana klocków na coś lepszego ale bez wymiany dźwigni znaczącej poprawy nie będzie.

nie kupiłem ;) kupiłem w końcu lekko używanego krossa level a8 i wydaje mi się to lepszym wyborem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.07.2019 o 11:16, Sledge napisał:

kupiłem w końcu lekko używanego krossa level a8 i wydaje mi się to lepszym wyborem

 

W dniu 29.06.2019 o 17:07, Sledge napisał:

Szukam roweru na dojazdy do pracy, około 8 km asfaltem, żadnego zjedzania w teren

Taaa ;) 

W sumie 8km można jeździć czymkolwiek co jest pod ręką bez wdawania się w niuanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...