Skocz do zawartości

[suport] Budżetowa wymiana suportu


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem modelu Romet Rambler 2.0 HT, suport mający jakieś 7 lat, od jakiegoś czasu wydawał dźwięki i nie dość płynnie się poruszał, postanowiłem wykręcić, a że wszystkie nakrętki były plastikowe, to musiałem go wybić. Model to THUN i na moje obserwacje 68x127,5 mm BSA kwadrat. Zajrzałem na alledrogo, i wypatrzyłem takie modele:

  1. Shimano BB-UN26 - 37zł
  2. Shimano BB-UN100 - 25zł
  3. NECO - 17zł

Z ciekawości zajrzałem do najbliższego serwisu rowerowego, to mieli tylko NECO za 35 zł. 

 

Zatem który model byście polecili albo jeszcze inny spoza listy.

 

Rambler 2.0 HT.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem BB-UN26 już jedzie do Mnie, przetestuje, jak będzie wystarczający to zostawię, jak nie, to coś się wymyśli.

@dovectra Jakoś NECO Mnie nie przekonuje, nie wydają się robić wytrzymałych komponentów. Ten sam model o podałeś, tylko odpowiednio dłuższy (127,5mm) kosztuje o 5-10 zł więcej, pewnie marża sklepu. Mimo to, dziękuję za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 100 km trzeba będzie dokręcić lewą miskę, a po kolejnych kilkuset, może więcej jeszcze bardziej co może okazać się niemożliwe bo jest plastikowa. Lub po około 1,5 tyś km zacznie dostawać luzy, lub mix tych rzeczy. Czasem jak ma się farta to kilka tysięcy kilometrów się zrobi bez przygód tylko raz miskę dokrecisz na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@SoloTM@skom25@dovectra

Zakupiłem BB-UN26, w porównaniu do poprzedniego to różnica ogromna, teraz to tylko lekko dotknę to korba może wykonać dwa obroty do tyłu (jak stoi w miejscu bez cyklisty). W poprzedni raczej nie występował taki płynny ruch. Podczas wkręcania zauważyłem, że podczas wybijania starego suportu, jednak zruszyłem gwint, zatem lekko papierem ściernym poprawiłem i wszystko pasuje jak ulał. Podczas wkręcania zastosowałem dodatkowo smar ŁT-43, żadnych luzów, dotychczas przejechałem ponad 800km i nadal wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...