Skocz do zawartości

[Klamki] Czy można mieszać model zacisku hamulca z klamką ?


Nio37

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie można mieszać, mało tego samo shimano miało i ma tego typu gotowe zestawy w sprzedaży. (Zacisk niski model czyli tłoczki 21mm i klamka z serwo.)

Wcześniej była to klamka bl-m506 i zacisk br-m447 a teraz klamka bl-mt501 i zacisk br-mt500.

Zestaw bl-m6000 plus br-315 będzie dokładnie tym samym. Bo te wszystkie niższe modele zacisków do deore, (który też jest specyficznym połączeniem niskiego modelu z wyższymi) są niemal identyczne (te same tłoczki - różni je malowanie, lokalizacja odpowietrzenia - czyli same nieistotne pierdoły)

Wbrew pozorom zmiana będzie odczuwalna chociaż faktycznie na kolana nie powali - ale wystarczy porównać jak działał zacisk br-m447 na klamce bl-m445 a jak na klamce bl-m506 - oba fabryczne zestawy shimano... jeden i ten sam zacisk był sprzedawany ze zwykła klamką i krótką serwo. To były jednak dwa różne hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.06.2019 o 10:35, abdesign napisał:

Spokojnie można mieszać, mało tego samo shimano miało i ma tego typu gotowe zestawy w sprzedaży. (Zacisk niski model czyli tłoczki 21mm i klamka z serwo.)

Wcześniej była to klamka bl-m506 i zacisk br-m447 a teraz klamka bl-mt501 i zacisk br-mt500.

Zestaw bl-m6000 plus br-315 będzie dokładnie tym samym. Bo te wszystkie niższe modele zacisków do deore, (który też jest specyficznym połączeniem niskiego modelu z wyższymi) są niemal identyczne (te same tłoczki - różni je malowanie, lokalizacja odpowietrzenia - czyli same nieistotne pierdoły)

Wbrew pozorom zmiana będzie odczuwalna chociaż faktycznie na kolana nie powali - ale wystarczy porównać jak działał zacisk br-m447 na klamce bl-m445 a jak na klamce bl-m506 - oba fabryczne zestawy shimano... jeden i ten sam zacisk był sprzedawany ze zwykła klamką i krótką serwo. To były jednak dwa różne hamulce.

Czy posiadając klamki BL-M506 i zaciski BR-M447 mogę wymienić zaciski na SLX-y serii 7000? Czy efekt będzie dobry? Do wymiany poszły by też przewody.

Edytowane przez cieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje heble obecne o ile są sprawne sprzedasz bez problemu za 220zł. Z tymi 430zl masz pi razy oko 650zl... rozumiesz więc czemu nie opłaca się składanie jeżeli wymienisz przewody....? Bo sobie możesz kupić za tę kwotę całe nowe Slx'y z tarczami rt66.

Jedyną opłacalną kombinacją dla klamki bl-m506 jest tak naprawdę.... sytuacja konieczności znacznego zwiększenia mocy i to tylko z przodu czyli zakup zacisku br-mt420 lub br-mt520 i nic więcej. Bo po prostu wszystko inne można mieć lepiej i ekonomicznej, sprzedając obecne i kupując nowe.

Ps. Bawić w podmianki na slx'y to jest sens jak pada zacisk w tym zestawie, bo klamka jest fajna i jej szkoda.

Ps2. Odpowiedź na pytanie "jaki efekt" - identyczny jak komplet slx, poza wygodą przy regulacji klamki.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jeżeli się mylę - cenowo (i efektem) wychodzi na to samo z tą różnicą, że po tej operacji zostają mi coś tam warte zaciski BR-M447. A mam klamki dobrze działające, pasujące do moich manetek, ale bez dodatkowej regulacji. Może to jednak korzystniejsza opcja?

Czy klamki w nowych SLX-ach będą kompatybilne z moimi manetkami XT na I-Spec B?

Edytowane przez cieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 30.07.2019 o 23:16, abdesign napisał:

Ale tak, zacisk deore ma mniejsze kompozytowe tłoczki, takie jak niższe modele.

Może od czasów jak grzebałem po łokcie uwalony olejem hamulcowym, coś pozmieniali ale z tego, co wiem tłoki sa tej samej średnicy. W sensie te czarne. Białe mają bardzo zbliżoną, jednak minimalnie inną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...