Skocz do zawartości

[Kanał Dobrerowery.pl Youtube] Ban za konstruktywną krytykę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się z Wami podzielić moim spostrzeżeniem, a mianowicie jak pewnie wszyscy doskonale wiecie jest masa kanałów na youtube o tematyce rowerowej, oczywiście mniej lub bardziej popularnych, czysto marketingowych, sponsorowanych  mniej lub bardziej, ( ordynarnie lub w nieco bardziej zakamuflowany sposób ), a niektóre są 100 % non profit. Każdy ma jakieś ulubione it. itd.  Ja też mam takich kilka ( różnych ) gdzie wchodzę popatrzeć co się wciska, poszukać rzetelnej opinii o jakimś produkcie, która firma płaci najwięcej żeby się reklamować, co nowego słychać w branży, słowem powodów ( i kanałów ) masa.

Jednym z bardziej przyjemnych dla mnie kanałów był kanał Dobrerowery.pl  Można było się pośmiać oglądając filmiki, czegoś tam dowiedzieć itp. Czasami piszę jakiś komentarz mniej lub bardziej zabawny na różnych kanałach, czasem krytyczny, ale zawsze staram się merytorycznie ( jeśli to krytyka ). Tak było i wczoraj. Oto film : ( od 11:04 do 12:53 )

 

Pytanie od widzów : " Czy łańcuch droższy, to łańcuch bardziej trwały? Jaki łańcuch wybrać do naszego napędu "

Kto ciekawy może posłuchać odpowiedzi z której wynika, że kto kupuje droższy łańcuch do danego zakresu biegów ( czyli np. mamy kasetę 8 sp - szukamy łańcuchów pod 8 sp. jeśli mamy kasetę 9 sp - szukamy łańcuchów pod 9 sp itd. ) ten robi niezbyt mądrze - bo czy taki droższy łańcuch będzie łańcuchem bardziej trwałym ? Wg. Pana na filmie cytuję " niekoniecznie - nie ma takiej zasady i że bardzo często tanie łańcuchy są bardziej trwałe " i dalej już pomieszane z poplątanym lekko bez sensu, że droższe łańcuchy to może lepiej będą biegi zmieniać, ale z trwałością już nie bo te najdroższe nie są najczęściej bardziej trwałe od tych tanich tylko cichsze i lepiej biegi zmieniają. I tu wszedłem w polemikę, napisałem post :

image.png.d38a769d2fec204c0c584f889c9cfba8.png

W odpowiedzi padło wymijające i sprzeczne z tym co było w filmiku ( łańcuchy w obrębie grupy napędowej - czyli jak jest 9 sp to łańcuchy 9 sp, jak jest 10 sp to łańcuchy 10 sp itp. ) :

image.png.c74b339708167a510e7cb08baf3341d2.png

To jest normalne, że nie rozpatrujemy łańcucha 11 sp w napędzie 8 czy 9 sp ( choć mam wrażenie, że taki kmc x11.93 czy x11el lub cn-hg701 na kasecie 9 sp dłużej by pociągnął od hg53 - ale tu nie o tym piszemy - raczej nikt tak nie robi ) Mówimy o tym, co było w filmiku, a mianowicie, że droższy łańcuch w obrębie tego samego napędu wcale nie będzie lepszy i nie ma reguły i na koniec filmiku pada, że kupujcie to co macie w rowerach, czyli macie osprzęt tiagra - kupujcie tiagrę - macie ultegrę - kupujcie ultegrę, czyli macie w 9 sp łańcuch hg53 - kupujcie hg53, macie  w 8 sp  łańcuch hg40 - kupujcie hg40 itp.

Postanowiłem uściślić raz jeszcze i napisałem posta, który to jak się okazało już się nie wyświetlił bo za swój pierwszy post poleciał ban na konto ( człowiek napisze posta, ale nikt go nie widzi poza mną - skutek banana ) :

image.png.d12748a0b0af2cc0056a68347fac29a5.png

Wniosek. Nie ma co wchodzić w dyskusję, a często i czerpać wiedzę z kanałów ( lub na własne ryzyko )  bo gdy pojawi się jakaś krytyka, przykłady, inne niż zawarte w filmiku opinie poleci ban i tyle. Ja wiem, że nikt nie lubi słyszeć, że się pomylił, a jeszcze trudniej przyznać się do błędu, ale banowanie i przez to wycinanie merytorycznych komentarzy uważam za  bardzo słabe i świadczące negatywnie o kanale i jego prowadzącym. Jednak forum rowerowe  jest najlepsze - tutaj możemy pisać i nikt merytorycznej dyskusji banem nie blokuje. No i nasze forum jest oczywiście najlepsze ;) 

ps. A Wy znacie jakieś drogie/droższe  łańcuchy, które "często są mniej trwałe" od tych tanich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Nie ma co wchodzić w dyskusję, a często i czerpać wiedzę z kanałów ( lub na własne ryzyko )  bo gdy pojawi się jakaś krytyka, przykłady, inne niż zawarte w filmiku opinie poleci ban i tyle.

A może tu chodziło po prostu o pierwsze zdanie:

image.png.14d81fc3d60bee00617cf89e07f15446.png

Naprawdę to musiałeś napisać? Nie dało się delikatniej?

Tak mi się od nasunęła czytając to akcja OLXa (doskonała zresztą)

 

Teraz, SoloTM napisał:

banowanie i przez to wycinanie merytorycznych komentarzy uważam za  bardzo słabe i świadczące negatywnie o kanale i jego prowadzącym

Święta prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem i ze zdziwieniem wysłuchałem co Janek mówi o łańcuchach. Ja miałem 8rz za 36zł i po 300km rozciągnięty, pytanie do sprzedawcy że lipa ten łańcuch. Sprzedawca odpowiada, jeżdżę na zbyt twardych przełożeniach. Teraz mam łańcuch KMC 10rz za 76zł przejechane 5000 przymiar 0.75 nie wpada. Każdy ma swoje doświadczenia z częściami rowerowymi i ma wyrobiony pogląd na trwałość części, tanich i tych droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu twórców tego typu kanałów ma wybujałe ego i nie lubi krytyki. Swego czas Szajbajk również usuwał nie przychylne komentarze pod swoimi filmami, nie wiem jak jest teraz.

Moim zdaniem usuwanie komentarzy, które nie trollują i nie obrażają innych użytkowników źle świadczy o twórcy kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzajBajka tu nie przywołujmy, bo jego może kupić chyba każdy. :D I te jego analizy...ten jego narcyzm. Ah. <3333

Taka smutna internetowa rzeczywistość (zresztą nie tylko internetowa) - wyrazisz swoje zdanie, które różni się od tego, co mówi "guru" i co inni uważają za jedyną słuszną rację - automatycznie jesteś zlinczowany przez ogół (lub zbanowany jak w tym przypadku). Nawet, gdybyś miał rację. Gdybyś podparł to milionem dowodów. Najważniejsze jest to, żeby być kolejnym baranem w stadzie, przyklaskiwać i za bardzo się nie wychylać.

Wychodzi na to, że w przypadku wielu jutuberów słowo "Kanał" powinno być odbierane jako miejsce pracy Tadka Norka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SoloTM napisał:

Fakt,  może mogłem delikatniej, ale hardcore to też nie był. Mogłem napisać " Janek grubo się mylisz " albo "Janek, jesteś w mylnym błędzie" ;)

Mogłeś tez napisać: "Pi......sz kocopoły" :D

Ja nie lubię tego kanału, facet jest nadęty jak balonik - wolę szajbajka bo przynajmniej - choć często przydługo - umie przystępnie powiedzieć o co mu chodzi.

Lubię Łukasza z Roweroweporady. Jakoś facet budzi sympatię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roweroweporady jest mega grzeczny, aż do bólu neutralny. Szajbajk to bajkopisarz, często opowiada jakieś swoje wymysły i brnie w nie, np odcinek o SAGu i twierdzenie, że SAG można też regulować kręceniem pokrętłem tłumienia kompresji :D Dobrerowery mogłem pooglądać ale głownie dla obejrzenia rowerów z bliska, filmiki moim zdaniem więcej oddają niż zdjęcia, nawet najlepsze.

 

No i as, Video Temat. Ten to jest ananas. Co odcinek to kabaret. Polecam ludziom szukających mocnych wrażeń na PL YT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Garlock napisał:

A może tu chodziło po prostu o pierwsze zdanie:

image.png.14d81fc3d60bee00617cf89e07f15446.png

Naprawdę to musiałeś napisać? Nie dało się delikatniej?

 

Nie przesadzajmy, gdyby go zbluzgał to rozumiem, ale jeśli ktoś faktycznie opowiada bzdury i można to skontrować merytorycznymi argumentami to powinno się nazywać rzeczy po imieniu. 

Inna sprawa, że kanał na YT to nie jest jakieś dobro wspólne, każdy autor może go sobie prowadzić i moderować jak mu się podoba. A czy korzyścią dla siebie lub wręcz przeciwnie to inna sprawa. Szkoda, że zamiast się zastanowić i ewentualnie się poprawić lub wejść w dyskusję, został wybrany najprostszy sposób i wciśnięcie przycisku "delete".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JackFrost napisał:

Nie przesadzajmy, gdyby go zbluzgał to rozumiem, ale jeśli ktoś faktycznie opowiada bzdury i można to skontrować merytorycznymi argumentami to powinno się nazywać rzeczy po imieniu.

Własnie o to "imię" chodzi. Mogę napisać, że się z tobą nie do końca zgadzam, a mogę że "przyprawiasz" jak potłuczony. W zasadzie obie te formy oznaczają to samo, ale chyba przyznasz, ze ta druga bardziej podnosi ciśnienie i wywołuje nerwowe reakcje. Jak chcemy prowadzić z kimś merytoryczną dyskusje, to IMHO powinniśmy raczej starać się unikać wkurzenia oponenta. Inaczej z dyskusji nic nie będzie (bo np. wciśnie guzik "ban").

Żeby było jasne, ja nie twierdzę, że wpis @SoloTM był niestosowny. Ale on się chyba ze mną zgodził, że można było napisać delikatniej. I może wtedy nawiązałaby się dyskusja...

 A może nie, bo kontra youtubera "trochę słuchania ze zrozumieniem" świadczy o jego wysokim poziomie narcyzmu.

Teraz, wkg napisał:

Te filmiki olx-a są niesmaczne :/ Choć pewnie są osoby którym się przydadzą ....

No są, tylko że oni i tak pewnie nic z tych filmów nie zrozumieją...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest kwestia reakcji, dla mnie "bzdury" nie są jakimś mocno agresywnym określeniem. Jak ktoś pisze bzdury to pisze bzdury. Co innego pomyłka, drobna wpadka - ok, możemy pogłaskać po główce, ale jeśli ktoś opowiada głupoty bo nie wie, nie zna się, włączył generator zakrzywiania rzeczywistości to imo warto to nazwać w jasny sposób. Być może jestem mniej wrażliwy ale dopóki nie ma wycieczek osobistych ani rynsztokowego języka to nie widzę potrzeby łagodzenia swojej kontry z jakiegokolwiek powodu.

Czy on napisał o bzdurach, czy by grzecznie podsumował cały filmik w postaci "no nie ma pan zupełnie racji w tym temacie" to podejrzewam, że autor tak czy siak, nie chciałby usera pod swoim filmem, który podważa bezpośrednio jego autorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dovectra napisał:

iż zawsze jest ktoś mądrzejszy.

Niż ja... A przecież wiadomo, że to nieprawda! :)

Szajbajk ma jedną, wielką zasługę, jest staranny. Jako pierwszy zadbał o wszystkie aspekty przekazu. A, że trochę gazu przedostało się do głowy...

Przynajmniej ma po temu jakieś sukcesy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dovectra napisał:

prawdziwy mędrzec wie , iż zawsze jest ktoś mądrzejszy.

Tu bardziej chodzi o dystans do własnej osoby. Jak ktoś go nie ma albo ma go za mało, to narcyzmem będzie starał się to nadrobić. Jedyna metoda. Inne szybciej lub wolniej prowadzą do depresji i zaniżania samooceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ten kanał oglądać, ale miny uczestników wyjazdu, gdy Janek kręci materiał np. przy kawie-bezcenne. Patrzą bez słowa na niego z politowaniem, jak na jakiegoś idiotę :P a ten się produkuje.

No i jeszcze scenki z lokali gdy z Adamem prześcigają się w lanserce, kto lepiej potrafi zagadać po angielsku do obsługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...