Skocz do zawartości

[Rower] Indiana X-Pulser 6.9 czy warto


maq7

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, maq7 napisał:

Tak, w pudełku. Sprawdź na stronie Mediaexpert gdzie są jeszcze dostępne 19" i może w mieście obok mają nierozpakowaną. Ja pojechałem po swoją z Piaseczna do Mińska, jakieś 39 km.

Nie ma w całym województwie.  Tylko ta jedna sztuka w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KurczakNorris napisał:

k0nrad, NG0C8 :) . Za obitą ramę należą się jakieś zniżki, nieprawdaż? A poza tym, będziesz jeździł, otarcia i odpryski same przyjdą...

Ciężko będzie wynegocjować zniżkę w markecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maszyna sprawdza się doskonale. Nieco obawiałem się wielkich kół na wąskich ścieżkach, ale rowerek jest pod pełną kontrolą. Najlepszą robotę robi amortyzator. Doskonale wybiera przeszkody i przednie koło prawie cały czas jest na drodze, a nie w powietrzu, podbijane przez korzenie.

Muszę tylko przejrzeć łańcuch, bo mam wrażenie, że któreś ogniwo jest za mocno zaciśnięte, na 9 i 10 przełożeniu, na asfalcie słyszę cykliczne pstrykanie. Bardzo ciche, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie rozmiaru. W specyfikacji podają, że rozmiar 21 jest dla osób od 197 cm lub noga powyżej  86 cm. Ja mam 187 i nogę 86. W sklepie jest rozmiar 19, a 21 trzeba zamawiać. Jaki będzie odpowiedniejszy rozmiar dla mnie? Brać 19 czy zamawiać 21. Sprzedawca w sklepie nalega na 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bierz 21. Ja (180 cm / 82) siadałem na jeden i drugi. Nie tutaj jakiejś ogromnej różnicy, ale 19' jest optymalny dla mnie. Tobie zatem 21 będzie pasował o wiele lepiej. Inna sprawa, że na moim ostatnio śmiga mój 9 letni syn (150 cm), a ja 20. lat jeździłem na 21.5" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można. Najpierw jeszcze raz upewnij się, że koło jest dobrze osadzone w widelcu i że nie ma niczego w środku. Poluzuj zacisk i sprawdź czy jest ok. Jeżeli dalej obciera, to trzeba wyregulować zacisk. Proponuję najpierw go poluzować, tak żeby się dało przesunąć i nacisnąć klamkę hamulca. Wtedy dokręć zacisk. Jeżeli dalej będzie obcierać, to operacja w odwrotnej kolejności. Najpierw naciśnij klamkę, potem poluzuj obydwie śruby zacisku i, nie puszczając klamki, przykręć z powrotem. Może się okazać, że i to nie pomoże. Wtedy latarka w dłoń i tak musisz ustawić zacisk, żeby klocki były równo odsunięte od tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwa dni temu odkręciłem mostek i ułożyłem wszystko od nowa. Nie pomogło. Trzeszczało jeszcze bardziej nawet.  Zatem rozbiórka sterów z wyjęciem widelca włącznie. Czyszczenie i nowy smar wszędzie gdzie się dało. Potem 30 km po mazurskich szutrach i Indiana pływa cichutko jak żaglówka :thumbsup:

Potem okazało się, że duża prędkość po dziurach i kamieniach, powoduje spore odpryski farby na ramie. Nie wiedziałem, że XT ma dodatkowy napinacz łańcucha. Jest o wiele lepiej, ale i tak zakleiłem narażone miejsce taśmą. Lakier jednak jest słaby i tylna opona pracująca blisko widelca, jak wjechała w błoto, to zostawiła ślady ma malowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

zastanawiam sie nad kupnem rowerów  Ghost Kato X 4.9 AL, a Indiana x-pulsar 6.9 czy możecie mi doradzić który będzie lepszym rozwiązaniem do jazdy rekreacyjnej oraz wypadów w góry. Jeździłem jednym i drugim Kato jest 500pln droższy i trochę się dziwnie prowadzi ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej,

Mam pytanie/prośbę do posiadaczy Pulsera 6.9 w rozmiarze ramy 19 cali.

Po zdjęciach wygląda na pozycje pośrednią pomiędzy pozycja sportowa i rekreacyjną chodź spotkałem się z opiniami że to typowo sportowa pozycja.

Niestety producent nie podaje wymiarów geometrii ramy.

I tutaj moja prośba:

Czy jest ktoś kto posiada w/w model i jest w stanie zmierzyć efektywna długość górnej rury oznaczoną jako TT i ewentualnie Stack i Reach.

Poniżej rysunek poglądowy.

images.png.e51313a37af35dbaa57b06dba162e039.png

Ewentualnie taka sama prośba dotycząca X-Enduro 7.7.

Będe wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT do poprzedniego posta:

Czy Pulser 6.7 i 6.9 są na tej samej ramie?

Jezeli nie to proszę o powyższe również posiadaczy Pulsera 6.7 a także X-Enduro 7.7 bo te można jeszcze zamówić online w MM a Pulsera 6.9 juz nie a w sumie nie zalezy mi na kole 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...