Skocz do zawartości

[Opony] Dwa zestawy 27.5+ 2.8 do wyboru


Viniciuss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Kupuję nowe opony i ograniczyłem wybór do dwóch opcji:

- Maxxis Rekon+ 3C MaxxTerra + Rekon+ Dual Compound

Maxxis Rekon+ 3C MaxxTerra + Ikon+ MaxxSpeed

Zależy mi na połączeniu dobrej trakcji podczas jazdy w górach po suchych, luźnych kamieniach, kamyczkach i korzeniach  (priorytet) i możliwie niskich oporach toczenia. Musi mi się dobrze podjeżdżać po wymienionej nawierzchni. 

Fajnie by było gdyby zestaw dawał też radę na asfalcie. 

Która opcja lepsza, pierwsza czy druga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie opory toczenia, gumy plusowe i jeszcze asfalt to wykluczające się kwestie. W teren o jakim piszesz rekon'y p+t tyle tylko, że na luźnych małych kamyczkach może nimi rzucać spod opon i rower może być podatny na uślizg tyłu ale niewielki i szybko kontrolowalny. Ikon + na tyle byłby lepszy gdybyś miał ubite podłoże, raczej bez kamieni. Poza tym opona wygląda.tak, że koszmary nocne murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikon+ z tego co wyczytałem to niespecjalnie udana opona do czegoś więcej niż xc. 

Jest spory wybór plusów w ofercie Maxxis. W USA popularne plusowe zestawy to DHF z DHR II (przyczepność ponoć nie do pobicia ale stawiają duże opory), DHF z HR II (też dobrze, opory toczenia zbliżone), DHF z Rekonem, Rekon z Rekonem. 

W zimie będę kupował opony na przyszły sezon i rozważam dwie ostatnie opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...