Skocz do zawartości

[Rock Shox Judy] Wymiana sprężyny na bardziej miękką


bts

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że w Harfie nie byli mi w stanie wskazać jaka sprężyna pasowałaby do nowego, sprężynowego Rock Shox Judy (takiego jak montowany w Roscoe 7) zapytałem u źródła, tj. w samym Rock Shoxie. Wiem że parę osób na forum też zastanawiało się nad zmianą sprężyny, także załączam odpowiedź dla ich informacji:

Cytat

Hi Bartosz,

As this fork is custom made coil version for Trek, we do not offer a lighter spring assembly with threaded top cap compatible for this model. However, the fork can be upgraded to the solo air spring for this model with kit:
11.4018.010.231 FORK SPRING SOLO AIR ASSEMBLY - 80-120 MM-27.5/29 (THREAD PITCH 0.8MM) (INCLUDES TOP CAP, AIR PISTON, SHAFT BOLT) - JUDY SILVER A1/ 30 SILVER A3(2018+)

This way, the air pressure can be custom tuned for rider weight. 

For all compatible spare parts, see our spare parts manual, found on the service portion of our website:
https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/rockshox_spc_reve.pdf

All RockShox spare parts can be ordered through your local bicycle dealer. Please bring the part number to your local bicycle dealer or search your favorite online retailer, and they can special order the parts for you.

Czyli: miększej sprężyny nie ma, można tylko zrobić upgrade do Solo Air. Tyle teoria, ciekaw jestem jak w praktyce wygląda kompatybilność między XC30 a Judym.

FYI, @TjakTomek
 

Edytowane przez bts
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, już zamówiłem amortyzator ale dzięki za pamięć. Zastanawiałem się nad wsadzeniem kartridża powietrznego jednak całkowity koszt to 450zł, a wciąż byłby to podłej jakości widelec. Gdyby dziewczyna jednak chciała pójść tą drogą to tutaj jej to zrobią: https://spidersuspensions.com/pl/home/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...