Skocz do zawartości

[piasta] Chyba padła piasta?


kalcytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wracajac dziś do domu w pewnym momencie podczas pedalowania usłyszałem co pewien czas skrzypienie/stukanie/zachacznie w tylnym kole. Zatrzymałem się zakrecilem samym kołem i okazało się że dochodzi to z okolicy piasty. Może ktoś wie co to może być dokładnie? Piasta to jakiś no name co montuje Trek w mtb w systemie boost. Obawiam się że mogła paść piasta. I tu nasuwa się moje drugie pytanie jaka piaste polecacie nowa ewentualne kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie ... Trek jest dosyć rozsądny jeżeli chodzi o reklamacje. Może się skończy na tym, że obfotografują, wyślą do Treka i tyle. Ja na uznanie reklamacji czekałem 3 dni (poniedziałek  - czwartek) i przez ten czas mogłem używać sprzętu. Jak można to trzeba reklamować.

A jeżeli już jesteśmy przy temacie - dostałem nowe siodełko ale żadnego kwitu, paragonu - bieg gwarancji na to nowe liczy się od dnia zakupu reklamowanego wg Treka. Nie za bardzo rozpoznawałem temat - czy ktoś wie może jak to zgodnie z polskim prawem jest ? Czy na wymienione na gwarancji przysługuje znowu dwa lata czy tez dwa lata liczy się od zakupu nowego, oryginalnego towaru ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.06.2019 o 12:18, wkg napisał:

A jeżeli już jesteśmy przy temacie - dostałem nowe siodełko ale żadnego kwitu, paragonu - bieg gwarancji na to nowe liczy się od dnia zakupu reklamowanego wg Treka. Nie za bardzo rozpoznawałem temat - czy ktoś wie może jak to zgodnie z polskim prawem jest ? Czy na wymienione na gwarancji przysługuje znowu dwa lata czy tez dwa lata liczy się od zakupu nowego, oryginalnego towaru ?

Zgodnie z tym co piszą tu http://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/ 
"W przypadku wymiany pojedynczej części należącej do reklamowanego towaru czas gwarancji biegnie od nowa w odniesieniu do tej części – np. wymiana karty graficznej w komputerze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wpis chociaż w książeczkę gwarancyjną ? Nie ładnie z ich strony -_- Nie mieli wiedzy na ten temat albo postąpili tak świadomie. Trzeba by może im paragraf pokazać to by zmienili zdanie. Jeśli dużo czasu zostało do końca gwarancji to nie ma się co tak martwić. Ogólnie to trzeba brać co korzystniejsze czasem rękojmia czasem gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...