Skocz do zawartości

[opony] plusowe opony a opory toczenia na asfalcie?


Kacperek12

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem na 3 calach. Na piachu bajka, na asfalcie problemem nie jest opór toczenia. Oczywiście moim skromnym zdaniem, tylko zaskakująco duży opór powietrza.
W końcu przeszedłem na opony 2.2 29 cali. Te 3 to było 27.5.
Po prostu wszystko zależy od tego w jakim terenie jeździsz. Na GMBN mówią że złotym środkiem są opony 2.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na 27.5+ 2,8. To nie jest opona na asfalt. Pompowanie jej na maksymalne dopuszczalne ciśnienie jest absurdalnym pomysłem. Odbija się to to od wszystkiego, jest twarde jak skała a wcale dużo lepiej się nie toczy. Na asfalt nabijam maksymalnie 22PSI (1,5 bar), a często jeżdżę na ciśnieniu "roboczym" 12/13PSI, z czystego lenistwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sporo zależy też od bieżnika. 

Jeśli o mnie chodzi:

WTB Ranger 27,5x2.8 toczyły się średnio.

Bontrager XR2 29x2.6 toczą się lepiej.

Owszem, ruszyć ciężko ale jak nabiorą rozpędu to jest już z górki - nie zwalniają nawet jak na moment przestanie się pedałować.

Jeździłem jeszcze na Kendzie Havok - 27,5x2.8 i tutaj również opory są odczuwalne - jedna klientka wyjechała z Trekiem Roscoe na zmienionych oponach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radko10 napisał:

Jeździłem na 3 calach. Na piachu bajka, na asfalcie problemem nie jest opór toczenia. Oczywiście moim skromnym zdaniem, tylko zaskakująco duży opór powietrza.
W końcu przeszedłem na opony 2.2 29 cali. Te 3 to było 27.5.
Po prostu wszystko zależy od tego w jakim terenie jeździsz. Na GMBN mówią że złotym środkiem są opony 2.6.

Opory powietrza opony???

A Schwalbe rocket ron 27,5x2.8 jak się toczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, opory powietrza stawiane przez oponę o takiej szerokości sa juz wyjatkowo odczuwalne. Do tego jak wspomniał @TjakTomek moje nobby nic 2.8" przy 2 barach skaczą jak piłka. Na równym asfalcie niby można tak jechać ale dojedziesz na miejscówkę to trzeba znacząco upuścić. Pojezdzisz w terenie zbierasz się do powrotu i co? Stacjonarnej pompki przecież nie wozi się ze sobą w plecaku. Na wspomnianych NoNi na wysokim ciśnieniu na asfalcie opory przy 20kmh takie jak na NoNi 2,3" przy 35kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacperek12 napisał:

Opory powietrza opony???

A Schwalbe rocket ron 27,5x2.8 jak się toczą?

Tę właśnie oponę mam zainstalowaną w wersji Performance. Nie polecam, nawet w teren. Zużyję ją sobie bo uczę się dopiero jazdy i jeżdżę spokojnie ale do agresywnej to zdecydowanie nie nadaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek12, zrozum to są kiepskie opony, nie kupuj ich tylko dlatego że są tanie. Można je zużyć gdy dostajesz z nowym rowerem, kupować nie ma sensu. Nawet za darmo bym ich teraz nie przyjął, bo zaczynam jeździć bardziej odważnie i na przyszły sezon będę potrzebował już dobrych gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...