Skocz do zawartości

[10512g] Cannondale FS-I Carbon 4 by Wax


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Być może ktoś ze "starej" gwardii mnie jeszcze pamięta, może nie. Mój poprzedni rower jest opisany na forumowym cmentarzysku i z tego co widziałem ma całkiem sporą ilość wyświetleń :)  -

Po równo 9 latach przymusowej przerwy czas wrócić :)

Poniżej rozpiska wagowa roweru, który będę rzeźbił.

Bar Ends: (Rogi) -                 0
Bar Plugs: (Korki do kierownicy) – Extralite Bar Ends                 3
Brake (Front): (Hamulec przedni) - Shimano Deore, adapter 180mm + stalowe śruby i podkładki                 327
Brake (Rear): (Hamulec tylny) - Shimano Deore, 160mm                 280
Cables: (Pancerze i linki) – Nokon Konkavex + Teflon Tubing Cables + stalowe linki                 50
Cassette: (Kaseta) - Shimano HG-50, 11-36, 10-speed                 0
Chain: (Łańcuch) - Shimano HG50, 10-speed                 257
Crankset: (Korby + suport + podkładki) - Cannondale Si BB30                 590
Derlr (Front): (Przerzutka przednia) -                 0
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XT, Shadow Plus, 10-speed                 258
Fork: (Widelec) - Lefty 2.0, 100mm, PBR                 1628
Frame: (Rama) – F-Si Asymmetric, BallisTec Carbon, PF30A, 1.5 Si Head Tube, 27.5, Small size, 2016 + łożyska suportu + łożyska sterów                 1254
Grips: (Gripy) – Extralite Hypergrips EVA with plastic bar end plugs                 7
Handlebar: (Kierownica) – Cannondale C3 flat, 6061 double-butted alloy, 700mm                 315
Headset: (Stery) - Cannondale HeadShok Si                 0
Pedals: (Pedały) – No Name plastikowe                 295
Rotors: (Tarcze hamulcowe) – Shimano + stalowe śruby + przedni adapter                 277
Seat: (Siodło) – Tune Speedneedle Alcantara                 85
Seatpost: (Sztyca) – Cannondale C3, 6061 alloy, 27.2x350mm                 324
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – Cannondale                 16
Shifter: (Manetka) - Shimano SLX w/ I-Spec 1x10 + pancerz + linka                 159
Skewer: (Zacisk koła tylnego) – Dartmoor                 35
Spacers: (Podkładki pod mostek) – Cannondale                 15
Stem: (Mostek) – Cannondale C3, 6061 Alloy, 31.8, -5 deg.                 166
Tire (Front): (Opona przednia) – Vittoria Barzo 2.25                 0
Tire (Rear): (Opona tylna) – Vittoria Mezcal 2.25                 0
Top Cap: (Top cap) – Cannondale Si                 2
Tubes: (Dętki) – Stan's No Tubes                 0
Wheel Front: (Koło przednie) – ZTR Rapid + opona + opaska + mleczko + wentyl                 1557
Wheel Rear: (Koło tylne) – ZTR Rapid + opona + opaska + mleczko + wentyl + kaseta                 2349
Misc : (Inne)                  
koszyk na bidon                 35
śruby stalowe adaptera HDM                 6
zębatka 36T + śruby stalowe                 68
przelotki pancerza hamulca przedniego                 8
hak                 6
przelotki linek + stalowe śruby                 21
rura sterowa + uszczelki łożysk                 119
                   
                   
                 
10512g

 

 

 

Rower rozebrany do śrubki. Jedynie oba koła zważone w całość (obręcze, szprychy, piasty, opaska, mleczko,wentyle, opona), a tylne koło dodatkowo z kasetą ze względu na brak klucza pod ręką - z czasem to poprawię.

Wyjściowa specyfikacja roweru jest identyczna z fabryczną z 2016r, jedynie opony są inne. Po zakupie roweru pozbyłem się przedniej manetki wraz z przerzutką, wywaliłem potwornie nie wygodne i ciężkie (89g) chwyty i wróciłem do swojego ulubionego siodełka w postaci Tune Speedneedle, które obecnie czeka na obszycie w świeżą alcantarę.

Z Giant'a XtC nie zostało praktycznie nic. Jedynie Nokon trafił do tylnej przerzutki + zacisk koła tylnego od Dartmoora. 

W planach na pewno - koła + opony, kierownica + mostek, sztyca, przejście na 1x11 i kilka innych mniejszych części, komputer, SPD itd.

 

Musiałem edytować wagę kasety, ponieważ była wpisana waga "z neta" + doliczona do wagi koła.

2019-06-08 19.51.08.jpg

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Ja powolutku wracam. Ten sezon to już na straty raczej. Porobię rower pod siebie i będę zbierał graty typu buty, strój itd.

W między czasie odebrałem siodełko z obszycia i przyszła zębatka od AbsoluteBlack - Oval, 34T. Udało mi się wyrwać nową za pół ceny przez kontakt w UK - niestety montowana na śruby. W przyszłości pewnie będzie wersja DirectMount.

Na czym teraz jeździsz Arek ?

 

 

2019-06-21 20.42.06-1.jpg

2019-06-26 18.54.54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Wax is back! Super ze zyjesz, bo juz myslalem.... ;)

Odnosnie projektow, to juz raczej nie ma tamtych klimatow. Troche jednak czasu minelo, gwardia sie rozjechala, a i w narodzie nie ma wielu chetnych do kontynuowania zajawki. 

Chociaz tetaz w mtb jestem zardzewialy, bede sledzil rozwoj sytuacji. 

Z tego co pamietam, to moj Nokon poszedl do ciebie?

Haha Speedneedle, tydzien temu zalozylem go poraz pierwszy do szosy :)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl o powrocie nie dawała mi spokoju. Nie będzie to jazda na takim poziomie jak kiedyś ale w dalszym ciągu mnie to cieszy, więc pokręcę dla samej przyjemności. Dodatkowe kilogramy się przez ten czas pojawiły ale nie na długo.

To ja będę kontynuował zajawkę w miarę możliwości.

Faktycznie! Kompletnie o tym zapomniałem. Nokon się ostał i będzie służył nadal!

Nie zamieniłbym tego siodełka na żadne inne.

pozdro! Bardzo fajnie, że też tu jeszcze zaglądasz.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna "wirtualna" rozpiska opiewa na 8kg z dość dużym "luzem". O finalnych wynikach pewnie będzie na bieżąco. Cały czas czytam, oglądam, zmieniam i w wolnym czasie jeżdżę "na spokojnie". Obserwuje kolano, układam się od nowa na rowerze. Czy XtC było mocnym projektem ? Z perspektywy czasu - tak, ale to głównie ze względu na mocno ograniczony budżet młodego człowieka. Czuję też, że wtedy byłem kreatywniejszy.   Cytat

Cytat

No coż, garaż rowerowy trochę się rozrósł. Teraz jest:

1) szosa - Trek Emonda

2) MTB hardtail - Trek Superfly 

3) MTB full - Scott Spark

Do wyboru, do koloru :) 

Grubo ! :O Który najbardziej ukochany ? Dalej mieszkasz w Świdnicy ?

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś był chętny to zębatka AbsoluteBlack (104BCD, 34T, Oval) jest na sprzedaż. Nie jeżdżona, jedynie zamontowana do korby. Zdjęcia i szczegóły na PW. Niższa cena z wysyłką krajową w cenie dla forumowiczów.

Dzisiaj zamówiłem nową zębatkę, SPD i czas szukać butów. Wybór padnie najprawdopodobniej na NorthWave w kolorystyce Black/AcidGreen. Na oku mam hamulce i parę innych szczegółów. Jak dobrze pójdzie to "za chwilę" przekraczamy 10kg, a potem to już z górki :) :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka puściła. Jest schludnie i lżej :). Zębatka obejmuje bez problemu największe przekosy i pedałowanie do tyłu. Przerzutka XT'ka też sobie radzi.

Czekam na buty, strój z kaskiem wybrany. W przyszłym tygodniu pierwszy wyjazd "jak człowiek" w okoliczne górki :). Chętnie zobaczę jak F-SI zachowuje się w terenie, który znam. Aż łezka się w oku kręci jak można wrócić na stare trasy. Powolutku do przodu...

Oczywiście zdjęcia w terenie też będą, żeby nie było, że kanapowy projekt :)

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że się nic nie dzieje. Buty postanowiły wrócić do nadawcy w DE, więc czekam kolejne dni na poprawne nadanie przesyłki do PL. Wylądował neopren Cannondale'a na tylny trójkąt + nowa uszczelka górna Leftiego, aluminiowe śruby ProBolta (5 do bidonów + 3 do przelotek pancerzy przerzutek/hamulca przód/tył, 3 do manetek, HDM zaklejony czarną folią) + 2 tytanowe śruby do ściągnięcia Leftiego z rurą sterową.

Czekam na buty i sprawdzę, czy 91.8mm ośki Ti do ubijaków będą w porządku (nie Aliexpress/chińskie z eBaya). 

Na razie z odchudzaniem przystanek. Kupiłem strój, kask, okulary, buty. Czas pojeździć. 

Nigdy nie miałem do czynienia, ale hamulce tarczowe Deore (jaki to model ?) są świetne.  Modulacja, łatwość operowania klamką i siła hamowania jest na bdb poziomie. Jestem w szoku, że tak dobrze sobie radzą. Pewnie ta opinia jest powszechna, ale jedyne hamulce tarczowe jakie miałem to były Formule R1 kupę lat temu. Deorki będą na sprzedaż w odpowiednim czasie.

Planowana jest też trasa w pojedynkę. 300km bez gratów, jedynie plecak, picie i jedzenie + portfel, nie po górach bo z Dolnego Śląska do Województwa Łódzkiego. Termin - maj 2020. Oczywiście opony nie 2.25 a coś przyjaznego, bo asfalty i polniaki.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 sierpnia po założeniu opon "szosowych" w postaci Schwalbe Kojak lub Durano jadę 280km do Województwa łódzkiego. Plan opiewał na przyszły rok (maj) ale nie ma co czekać :)

Rower do tego czasu nie schudnie. Jest okazja i długi weekend, wsiadam i jadę :)

Kokpit i sztyca wybrane - przyjdą z przerwami. Koła złożone w głowie, napęd za rogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeździłem na nim 9 lat temu w moim XTC, wiedziałem co wybieram. Siodełko jest jak pode mnie. Fakt, jest to deska, ale przez wielu uważana, za jedną z wygodniejszych. Ja swoje obszywałem alcantarą z dodatkową cienką warstwą gąbki. Jeżdżę na nim w pieluszce i bez i nie odczuwam dyskomfortu. Bardzo dużo pomaga tutaj profil siodełka. 

Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...