Skocz do zawartości

[napoje] izotonik instant


porywacz_zwlok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak się ostatnio stało, że nie trafiłem na czynny sklep a posiłkowałem się wodą od gospodarza. W sumie robię tak często, ale ostatnim razem trafiłem na tak niesmaczną wodę, że miałem dylemat czy uschnąć czy pić to paskudztwo. Znajomy uświadomił mnie, że można sobie poradzić z płynami poprzez napoje izotoniczne instant. Tabletki czy proszki, jest tego naprawdę dużo, no i mieści się w kieszeni. Możecie odradzić i polecić napoje, żebym nie musiał szukać wśród kiepskich smakowo produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastylki isostara, szczególnie pomarańczowe, jak dla mnie rewelacja. 

Aczkolwiek z "kolorowych napojów na rower" wg mnie najlepsze są Oshee. Dostępne w każdym sklepie, a w niedziele niehandlowe nawet w małej wiosce znajdzie się zawsze jakiś czynny sklep. Do tego większość stacji benzynowych jest 24h i ich też przecież nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 09:53, Chociemir napisał:

Isoactiv firmy Activlab w saszetkach po 35 gramów. Można kupić za około 75 groszy.  

On wychodzi tanio, bo ok 32pln za 1,5kg, ale jak porownasz do np Olimp Iso Plus 1,5kg w cenie 42pln to wychodzi ze na 100g produktu ten Actilab ma 50% minerałów i supli RWS a Olimp ma 114% + glutamine i karnityne, wiec hmmm,  chyba lepszym wyborem jest ten z pozoru droższy Olimp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna sobie to dzielic na porcje i pakowac  w zapinane torebeczki.... goscie od bialych proszkow robia tak od lat... co wiecej te torebeczki mozna uzywac wielokrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce, to zawsze znajdzie sobie problem nie do przeskoczenia :-) kwestia mentalności.

Nie dla wszystkich przesypanie do woreczka 3 miarek proszku, dobrego proszku, przed wyjazdem w trase, to jakis problem. 

Ale sa i tacy, co faktycznie nie dzwigaja takich hardkorow. ;-)) najlepiej to byc w pro i miec chlopakow od bidoniw, wtedy trzeba tylko spac i jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz. Iso plus olimp jest lepszy niz ten activelab, bo ma wiecej supli, przy tej samej ilosci wegli. Zajrzyj na etykiete i porownaj sklad.  Placi sie za niego wiecej, ale finalnie jest lepszy, przy tej samej masie produktu. Finalnie przygotowanie takiej samej ilosci bidonow jest drozsze, ale produkt jest lepszy. Wiec na tych torebkach tez nie oszczedzisz..

Jedyna jego wada, to ...jesli ktos chce go wozicz w proszku, konieczność pakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team

Pełno ludzi i na forum znajdziesz sporo przepisów na wodę z cytryną, miodem i solą, czy inne specyfiki. Niemniej izotonik jeżeli ma działać to najlepiej gdyby posiadał różne cukry (maltodekstryna, fruktoza, glukoza), do tego powinna osmolarność powinna być na odpowiednim poziomie. Taki domowy izotonik trudno nazwać prawdziwym izotonikiem .p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, safian napisał:

Niemniej izotonik jeżeli ma działać to najlepiej gdyby posiadał różne cukry (maltodekstryna, fruktoza, glukoza)

Napój izotoniczny (w przeciwieństwie do hipertonicznych i hipotonicznych), żeby działał musi być .... izotoniczny, czyli posiadać odpowiednie ciśnienie osmotyczne (w dużym uproszczeniu gęstość) oraz elektrolity. Węgle (cukry) są tu jedynie opcjonalnym dodatkiem. Można przecież pić napój izotoniczny bez węgli i wsuwać żele/batony energetyczne i taki napój też będzie izotoniczny (czyli będzie działał) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega tutaj wyżej napisał. Można zakupić takie napoje gotowe lub w postaci preparatu, do którego dolewasz wodę i spożywasz w trakcie wysiłku.

Musisz policzyć co będzie miało większą wydajność. Tutaj https://swiatsupli.pl/pl/zestawy-promocyjne/2732-5053-zestaw-olimp-iso-plus-700g-vita-min-multiple-sport-60-kaps.html  masz np zestaw OLIMP.

Jedna porcja posłuży na 250ml wody. Czyli 60 * 0,25 l = 15 litrów napoju. Czyli z moich wyliczeń wynika, że 1 litr masz za około 3,2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...