Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour XCR - miększa sprężyna


GoldenRC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem przedwczoraj Rockridera 540 z decathlonu. Ma on zamontowany Suntour XCR z przodu (tyle mogę wywnioskować po numerkach na nim - w innych miejscach nie ma o tym info). Posiada on tylko blokadę u góry na goleniu, raczej jest to wersja HLO. 

Mam z nim mały problem, ważę około 55kg i niestety amor przy tej wadze działa średnio. Miałem w poprzednim rowerze Raidona i na niskim ciśnieniu też działał średnio więc tutaj zmiana amora za dużo nie wnosi. Myślę o zmianie sprężyny na miększą. Kolega mówi że po jakimś czasie się to wyrabia i będzie okej. Jednak nie wiem jak to wygląda. SAG jaki uzyskuje to gdzieś między 0,5-0,8cm przy napięciu wstępnym przesuniętym na maxa na " - ".

W tej sytuacji polecicie zmienić sprężynę na miększą czy na razie jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, GoldenRC napisał:

Kolega mówi że po jakimś czasie się to wyrabia i będzie okej

Wyrabia się wszystko oprócz sprężyny. Jak masz dostęp do miększej, to możesz próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 @Dokumosa sprężyny jeszcze nie mam. Musiałbym dopiero ją zakupić. Mam wersję jak ze zdjęcia. To jest LO czy HLO? Na dole nie ma żadnych pokręteł od regulacji tłumienia itd. 

Myślę o tej sprężynie: https://activia.sgl.pl/cena/czaci-zamienne/sprazyny-i-podzespoy/sprazyny_sprezyna-miakka-do-xcr-rllo-32mm-27529-cali-100mm/1634

@ACTIVIA, czy to będzie pasować? Koło 27,5, goleń 32mm

image.png

Edytowane przez GoldenRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ACTIVIAimage.png.6280c9747e3d92f445ab8cf8276244bb.png

 

I to jest to samo co mieli tutaj https://www.decathlon.co.uk/xcr-275-100-mm-mtb-fork-id_8539431.html

W poprzednich modelach był normalny XCR. Teraz wygląda jakby mieli coś typowo pod siebie. Różni się tylko podkową od normalnego

Edytowane przez GoldenRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...