Skocz do zawartości

[Mostek] "odszosowienie roweru"


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dla syna rower https://allegro.pl/oferta/rower-medano-vanity-vt-5-28-rama-18-cross-w-wa-7777976941 i po jeździe próbnej jest on dla Niego za bardzo szosowy. Widać co prawda dużą różnicę na + jeżeli chodzi o prędkość, ale są i minusy z którymi chcę "powalczyć". Jednym z nich jest mostek, bo On chce mieć kierownicę wyżej. Na moje oko faktycznie jest mocno wyciągnięty. Czy polecicie coś o jeden numer krótszy oraz o jedną "działkę" podnoszący kierownicę? ps. czy regulowany to w ogóle dobry pomysł dla tego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o ile trzeba zmienić - mostek o większym wzniosie to raz, inaczej gięta kierownica to dwa, jakieś przedłużki (które zrobią z ładnego skądinąd roweru) potworka to trzy ...:D

Jest kalkulator mostków obliczający różnice dla różnych wartości ich długości i kątów ....

No i jest kwestia nieprzyzwyczajenia - jeśli jeździł na jakimś komunijnym to ma niewłaściwe nawyki "w rozumie"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jeździe próbnej to nie ma co wprowadzać zmian. Niech pojeździ i przyzwyczai ciało do nowej pozycji. Jak po 100- 200 km nadal będzie się na nim źle czuł, to wtedy możecie się zastanawiać nad zmianami.

Swoją drogą podniesienie kierownicy to nie jest zawsze dobry sposób. W ten sposób plecy będą bardziej wyprostowane, a co za tym idzie, ręce będą oddalone od kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, macie rację mostek zostaje, przynajmniej na jakiś dłuższy czas, poprzedni rower miał Meridę Crossway 17" i tam koła były bliżej siebie i nie musiał tak się kłaść, ale to do przyzwyczajenia. Tu faktycznie jest trochę wyciągnięty, bo ta odległość jak zmierzyłem miarką to prawie taka sama jak u mnie w SPEC SIRRUS gdzie rama rozmiar L   ps. Prośba jak możecie jeszcze zerknąć do tematu "Zakup roweru z przedziału cenowego" tam pytam o zębatkę, bo tę chciałbym już dziś z innymi "pierdołami" zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...