Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] RD-TY500 + MegaRange obcieranie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio wymieniałem wolnobieg i przerzutkę tylną (stara pancerna cała z metalu) na  SHIMANO Tourney MF-TZ500-7 MEGARANGE 14-34 7 rz +  SHIMANO Tourney RD-TY500 RD-TY500-SGS. Ponieważ rower wcześniej miał przerzutkę zawieszaną na osi piasty kupiłem adapter SunRace SP550. Wyregulowałem jak umiałem i biegi wchodzą ładnie - jedyny problem to obcierające kółko przerzutki o największą zębatkę 34T. Śrubę B wkręciłem całą bez rezultatu, poluzowałem przerzutkę i dokręciłem ją pod innym kątem do haka(odchylając do tyłu), dramatu już nie ma  - na luzie trochę obciera, pod obciążeniu jest jeszcze troszkę lepiej.. ale to chyba nie to. Możliwe, że ten adapter haka jest zły? Co mogę robić nie tak?

 

Dodam, że korbę mam SHIMANO Tourney FC-TY301 48-38-28 170 na starym suporcie 68 mm jeszcze go nie rozbierałem, ale zdaje się że na wiankach. Z przodu nie mam przerzutki na stałe mam łańcuch na tarczy 38 zębów.

tyl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę doradzić, to spróbuj zmienić śrubkę "B" na dłuższą. Odsunięcie pomoże , ale może być tak, że popsuje się zmiana biegów  w dole wolnobiegu, tzn. na najmniejszych tarczach. Może, nie musi. Prawdopodobnie problemem jest ów adapter, jakiś taki ten hak krótki wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...