Skocz do zawartości

[Okulary] sportowe korekcyjne


przemolinko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Pytanie do krecików. Znacie jakiś model okularów korekcyjnych sportowych nie za miliony monet

Wymagania to maksymalna widoczność w górę. Mam problem z codziennymi korekcyjnymi z tego względu iż trzeba mocno zadzierać głowę aby widzieć coś więcej niż własne koło. 

Takie tematy znalazłem:

1. http://visionopticexpress.pl/pl/p/-Okulary-sportowe-korekcyjne-dla-Doroslych-LEADER/618

 

2. http://visionopticexpress.pl/pl/p/HAYNE-Okulary-Sportowe-Korekcyjne-H-1001.100/813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź coś od sziolza. ja miałem google z właśnie takimi nakładkami. Pole widzenia do góry było lipne, po sezonie oprawka od korekcyjnych cała się rozpadła (chyba jakiś hardcorowy pot mam) i okazało się, że samych oprawek korekcyjnych w tym kształcie już nie ma więc inwestycja nietrafiona zważywszy , że mam skomplikowaną wadę i szkła tanie nie były. W mtb jeżdzę więc w większych plastikowych korekcyjnych a na szosie bez okularów korekcyjnych tylko w sportowych. Kolega jeździł w takich "gumka" i w upale był mocno poodparzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje

Niesportowe lub tylko sportowo wyglądające, akryl barwiony - koszt szkieł 150-300 zł, np z jelfy.

https://photos.app.goo.gl/G3zNh6XM9LeSXSiW6

- okulary mojej Pani kosztowały ok 240zł ale to -1,5 z cylindrem, moje kosztują już 280 za same szkła.

Sportowe - w sumie tylko Oakley dla wad przekraczających +/-5 dioptri z cylindrami - koszt jednego szkła ok 300-600 zł - są wykonywane na indywidualne zamówienia. Dla obszaru EU najczęściej jadą z Izraela, wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość ok 3-4 tygodni. Koszt sumaryczny do 1700zł - tyle moje wyszły Flack jacket ze szkłami polaryzacyjnymi. Znajomy kupował ostatnio bez polaryzacji troszkę mniej sportowe za ok 1300zł.

Ze względu na krzywiznę szkieł, szkła muszą być przeliczane dla konkretnej wady - uważaj przy odbiorze, jeśli stwierdzisz, że obraz ci się rozjeżdża względem codziennych to reklamuj od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 22:16, przemolinko napisał:

No było by najlepiej. Aczkolwiek moje oczy nie tolerują soczewki :(

BTW dzięki za sugestie :)

A jak dawno przymierzałeś soczewki? Jakiej firmy?

Są nawet jednodniowe. Po jeździe możesz zdjąć i wyrzucić.

Ja noszę już z 10 lat i jest doskonale. Na basenie nie macham do ludzi, którzy dłubią sobie w nosie na przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 19:18, przemolinko napisał:

Znacie jakiś model okularów korekcyjnych sportowych nie za miliony monet

Jaka to dla ciebie granica zaporowa?
Swoje 5 lat temu zrobiłem u optyka za ~700zł z czego większość poszło za soczewki fotochromowe.

Największy problem to dopasowanie szkieł do oprawki. Sportowe mają na tyle dużą krzywiznę, że ciężko z doborem soczewek, co w moim przypadku oznaczało wybór innej oprawki, która mi mniej pasowała ale szkła wchodziły bez problemu.

Rudy Project ma w ofercie korekcyjne ale ciężko cokolwiek mi napisać jak, gdzie i za ile, sam chętnie bym się dowiedział lub chociaż złapał jakiś punkt zaczepienie gdzie można pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...