Skocz do zawartości

[piasta] Skąd ten dźwięk?


greyspider

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ktoś potrafi zweryfikować co to za dodatkowy metaliczny dźwięk z tylnego koła, tudzież piasty? Ten jeden który nie pasuje do reszty.

Pojawia się tylko podczas szybszej jazdy, oczywiście gdy nie pedałuje, i tylko pod obciążeniem, czyli w miejscu, jak zakręcę kołem ręką to ten efekt się nie pojawia.
Nagrałem go telefonem przyłożonym blisko koła, nie wiem czy to zignorować czy co robić, co najlepsze, piasta była podobno rozbierana, sprawdzany bębenek ale efekt wciąż się pojawia, może to kaseta?

https://vocaroo.com/i/s0d9AIbM0dq7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cervandes napisał:

Nie otrzymujesz odpowiedzi, albowiem ponieważ w moim skromnym zdaniu nie ma tam niczego dziwnego, nienaturalnego. Słuchawki rasowe, ucho po szkole muzycznej, sprzęt też dorzeczny a słucham i się wymóżdżam o co może Ci chodzić i... nic.

To trochę mi głupio teraz bo ja wyszedłem na jakąś wyczuloną osobę, ja również mam dobre słuchawki i wyczulone ucho.
Czyli ten pojedynczy dźwięk typu "pyk pyk pyk" na tle dźwięku z piasty jest całkowicie naturalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Byłem nawet z tym w serwisie.

Ja też byłem, sprawdzili piastę, łożyska, bębenek i dalej to samo.
No nic, czyli to jest normalne, troche głośno to chodzi i mnie irytuje, ironia, bo zawsze chcialem tak głośną piastę ale może nie aż tak, jak wymienie piaste to dźwięk będzie inny? mam troche wyczulony słuch na takie rzeczy, połowe ciszej byłoby okej + bez tego dźwięku o ktorym piszemy. Tylko jaki to koszt... Muszę poczytać, lub moze sie przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Weź daj spokój...

Ile jeździsz na tym rowerze? Pamiętaj że całość musi się jeszcze lekko dotrzeć...

Z uwagi na natłok pracy to niezbyt długo, przejechałem nim może 80km dopiero. Dopiero się rozkręcam. Ale wolałem to zgłosic niż jakby miało się coś pogorszyć, jeżeli to normalne to temat do usunięcia i wybaczcie za zawracanie głowy, ja sądziłem że to coś złego, w koncu pojawia sie przy szybszej jeździe dopiero a nie ma tego w miejscu jak zakręcę kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...