Skocz do zawartości

[do 20 000 zł] gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w związku z kryzysem wieku średniego wymyśliłem sobie rower. Aktualnie jestem małą kuleczką w trakcie zrzucania wagi (110 kg przy wzroście 177 cm) na tanim hopriderze z Decathlon (krótkie dystanse do 25 km), ale rozglądam się za rowerem, którym docelowo będę mógł urządzać miłe wycieczki poza miasto, a nie tylko pokonywać drogę do/z pracy.

Jestem rowerowym ignorantem, ale jednocześnie gadżeciarzem i kręcą mnie te wszystkie carbony, ultegry i inne ciekawe sformułowania ;)

Może coś takiego - Grail CF SLX 8.0 SL? 
https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/gravel-bikes/grail/grail-cf-slx-8.0-sl/2203.html?dwvar_2203_pv_rahmengroesse=2XL&dwvar_2203_pv_rahmenfarbe=GY%2FBK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym taki techniczny wygląd będzie się podobał a innym nie - rzecz gustu. Na pewno będziesz budził rozbawienie publiczności a to też cenne - dawać ludziom radość: )

Z wad: nie zamontujesz gadżeciarskich sakw i pozostaniesz kuleczką - jest stosunkowo lekki : )

Super koła i amortyzująca sztyca - będziesz jak w karocy : )

Raczej weź z dwoma zębatkami z przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

Z wad: nie zamontujesz gadżeciarskich sakw i pozostaniesz kuleczką - jest stosunkowo lekki : )

Na sakwy już i tak zabraknie ładowności. Z pełnym bidonem będzie na styk: "Dopuszczalna masa łączna rowerzysty, bagażu oraz roweru nie może przekraczać 120 kg. Ta maksymalna masa może w niektórych pzypadkach zostać jeszcze bardziej ograniczona przez zalecenia producentów komponentów."

Przy dwóch zębatkach z przodu zakres przełożeń będzie taki sam jak na tym SRAMie, tylko gęściej zestopniowane. To już wybór wedle uznania: http://ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=42&RZ=10,12,14,16,18,21,24,28,32,36,42&UF=2220&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&DV=teeth&GR2=DERS&KB2=34,50&RZ2=11,13,15,17,19,21,23,25,27,30,34&UF2=2220

 

A podchodząc od drugiej strony, przy tym budżecie nie myślałeś o MTB z pełnym zawieszeniem? Bo takim gravelem jak wjedziesz w teren, to nie będzie ani wygodnie, ani zdrowo (dla roweru). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę (i będę) jeździł w zdecydowanej większości po utwardzonych nawierzchniach (asfalt, ścieżki rowerowe). Pod tym kątem MTB chyba nie jest dobrym rozwiązaniem?

Tak czy owak, wziąłem sobie słuszne uwagi do serca (niektóre) - może powinienem zacząć od czegoś mniej wypasionego :)

Co sądzicie o czymś takim na początek?

Cube Nuroad Race Fe: https://skiteam.pl/rowery-2019/10979-rower-cube-280300-nuroad-race-fe.html 
Cannondale Topstone Disc SE 105: https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2019-szosowe/gravel/topstone/topstone-disc-se-105 
Trek Checkpoint ALR5: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-na-szuter/checkpoint/checkpoint-alr/checkpoint-alr-5/p/24385/?colorCode=grey 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że Cube ma w zestawie oświetlenie, błotniki, bagażnik i dzwonek a Fuji jest goły, plus to, że absolutnie nie ma żadnego standardu podawania wagi rowerów przez producentów, to te liczby i tak traktowałbym z dużym przymrużeniem oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to im więcej czytam, tym mniej wiem, co powinienem kupić :)
Jak już się do czegoś przekonuję, to zaraz wychodzą jakieś "plastelinowe" korby i inne kwiatki :(

I tu wracam do Canyona - ale może na początek coś w miarę podstawowego, żeby nie było żal, jak się rozpadnie za 2 lata :) (co do sumarycznej wagi to nie mam jakichś specjalnych obaw - tracę ca. 5 kg na miesiąc)

https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/gravel-bikes/grail/grail-al-7.0/2196.html?dwvar_2196_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK&dwvar_2196_pv_rahmengroesse=2XL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam : )

Wiesz, że chcesz gravela - komfortowy rower ze sztywnym widelcem na niekoniecznie utwardzone drogi.

Teraz odpowiedz sobie na pytania:

 - czy będą potrzebne sakwy, planujesz dłuższe wyprawy,

 - czy będziesz jeździł w górach.

Sakwy determinują mocowania na widelcu i w tylnym trójkącie a góry najmniejszą zębatkę przedniej korby - ja bym nie brał większej niż 30.

Potem wybierz coś z producentów którzy produkują już gravele od pewnego czasu - ma być wygodnie i się podobać. 

A co z tymi korbami FSA ?

PS: Z tą wagą to nie chop - siup - na razie tracisz ze śledziony i wątroby - potem zacznie przyrastać masa mięśniowa ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca - dlatego staram się kontrolować z pomocą Fenixa 5, czy trenuję aerobowo, czy beztlenowo ;)
Tak czy owak, mam cały czas minimum 20 kg za dużo :)

Sakwy będą potrzebne, bo wożę się do pracy i z powrotem, a plecak nie jest najwygodniejszy :(
Góry - póki co, wątpię. Może jak już będę gotowy na Tour de France, ale wtedy kupię coś karbonowego i znacznie droższego (to pewnie kiedyś nastąpi, fajnie wyglądają rowerzyści w Alpach).
Długie wyprawy - na razie dla mnie długa wyprawa to 30 km. Ale kiedyś się pewnie odważę na dłuższe dystanse ;)

Ten Canyon ma sporo potencjalnych miejsc do montowania (z tego co widzę). 
A najważniejsze, że wizualnie podobają mi się najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz Canyona - o ile uda Ci się przymierzyć. Ale pewnie się nie uda.

Podobanie się roweru to podstawa sukcesu. Sakwy z tyłu do pracy wystarczą aż nadto. Tyle, że jak Ci się spodoba to ani się obejrzysz jak zaczną wpadać setki : ) Zwiększysz kadencję i nagle znajdziesz się pod Łomżą : )

Nie pisałem o Alpach ale i Mazury Garbate czy Suwalszczyzna potrafią dać w kość. Nie mówiąc o naszych górach. 34/34 to może być twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka w okolicach Warszawy mógłbym dopisać do listy - szczególnie w okolicach Góry Kalwarii :D Także młynka 30 to bym się nie pozbywał a z tyłu chciałbym mieć 34 szczególnie w napędzie 11x. Korba szosowa - nawet kompakt 50-34 to dla wytopionych kolesi : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...