Skocz do zawartości

[Napęd] Shimano 105/5800 - Obracając korbę w tył kręci się koło, czy to normalne?


kzyhu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc jak w temacie. Czy kręcąc korbą w tył koło powinno się również kręcić?

Wydaje mi się, że nie bo jednocześnie daje to pewien opór również kręcąc do przodu, zabierając mi przy okazji z 5 watów

Proszę ewentualnie o sugestię co sprawdzić/serwisować, żeby cały napęd chodził z mniejszym oporem

Rower kupiony używany z 2016r na Shimano 105

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jedziesz, i przestaniesz pedałowac, to koło ciagnie łancuch i chce krecic korbami ?

Czasem w niektorych piastach o dobrych zdrowych łozyskach, jak się szybko zacznie krecic do tyłu, a rower wisi na stojaku, to koło zaczyna sie lekko obracać, bo opory stawiane przez pieski piasty czy tam nawet ratcheta sa na tyle duzę że jest w stanie to ruszyc kołem, ale nie ma mowy o pedałownaiu w tył i jezdzie w tył na zdrowej pisacie.

Tak czy siak jak dosc łatwo wprawic koło w ruch krecąc korbami do tyłu, to trzeba zajrzeć do piasty i ja wyczyscic, przesmarować.

Jesli natomiast masz fixed, i dziala twój tył jak typowe ostre koło, to jak napisano wyżej, cos zablokowało mechanizm tak na pewno być nie powinnio.

Co to za piasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

A jak jedziesz, i przestaniesz pedałowac, to koło ciagnie łancuch i chce krecic korbami ?

Jak przestaje pedałować to korba wykonuje jeszcze jeden obrót ( pewnie z rozpędu ) i się zatrzymuje

 

Teraz, cinol123 napisał:

Co to za piasta ?

Nie ma w specyfikacji, jak to sprawdzić ?

 

U mnie koło się obraca jak rower wisi a obracam korbą pomału, jak się dobrze postaram to mogę wprawić koło w dość szybki obrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kzyhu napisał:

U mnie koło się obraca jak rower wisi a obracam korbą pomału, jak się dobrze postaram to mogę wprawić koło w dość szybki obrót

czyli nie jest zafixowane, i generalnie nie ciągnie za korby ... To do rozbiorki wyczyszczenia i przesmarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...