Skocz do zawartości

[kierownica] co wybrać do Cube Acid 29 Eagle


sibi0002

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

prosiłbym o poradę,

od niedawna stałem się posiadaczem Acida z NX Eaglem, przyznam, że jestem zielony w temacie rowerów, ale też się zajarałem wraz z kupnem roweru, dlatego byłbym wdzięczny o porady odnośnie upgrade'u nie tylko kierownicy ale też reszty komponentów...

głównie jeżdżę po mieście, ale też chciałbym pojeździć po lesie, generalnie cięższych trasach od ścieżki rowerowej. chciałbym spróbować krótszy mostek i szerszą kierownicę. Wiem, że dobór tych komponentów ma ogromny wpływ na jazdę i złe dopasowanie może upośledzić sterowność, stąd ten temat :) 

polecielibyście coś konkretnego w rozsądnych pieniądzach? powiedzmy do 250 zł mostek i do 300 zł kierownica. 

jeśli coś się znajdzie to prosiłbym jeszcze o argumenty dlaczego taki wybór, wiedzy nigdy mało :)

 

@edit rama ma 23", mam 191cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowy rower, więc kierownica jest stockowa, 680mm
mostek również stockowy, 90mm

mam wrażenie, że jestem za bardzo wyciągnięty do przodu. po ścieżkach rowerowych jeździ mi się całkiem okej, choć jak ostatnio zjechałem z trasy i musiałem pokonać nawet stromy zjazd to nie czułem się bezpiecznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wydawać dużo kasy na mostek, jeśli nie liczysz obsesyjnie gramów to taki za 100 zł będzie równie dobry jak za 250 zł. Kluczowa jest długość, ale dobrać ją trzeba metodą prób i błędów – nikt z nas tutaj nie wie jaką masz teraz pozycję na rowerze i przy jakiej będzie Ci wygodnie. Kąt jest mniej istotny bo i tak możesz regulować podkładkami góra/dół. Chyba że chciałbyś kokpit jak najbardziej podnieść, to wtedy kąt chcesz oczywiście jak największy.

Możesz spróbować na początek mostka 50 mm. 4 cm mniej to już jest sporo, różnica będzie wyraźna.

Dobór kierownicy to też kwestia osobistych preferencji (a także rozstawu ramion i aktualnej pozycji na rowerze). Jedyne ogólne zalecenie jest takie żeby brać taką 720+ mm, bo zwykle dłuższe lepiej sprawdzają się w MTB, a skrócić zawsze można. Mi bardzo przypasowała lekko uniesiona kiera z Decathlonu: https://www.decathlon.pl/kierownica-uniesiona-318-720-id_8337851.html – ale nie wywróżę znikąd czy też Ci przypasuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bts napisał:

Możesz spróbować na początek mostka 50 mm. 4 cm mniej to już jest sporo, różnica będzie wyraźna.

50mm to już chyba przesada... sugeruję kupić 70mm na próbę jakąś używkę/budżetówkę i do tego kiere 760mm bo dociąć zawsze można. No i warto pobawić się ustawieniami kokpitu we wszystkich płaszczyznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sibi0002 napisał:

rama ma 23", mam 191cm wzrostu

Nikt nie zwrócił uwagi, ale jak na moje oko to autor ma za dużą ramę. To właśnie może być przyczyna "wyciągnięcia" i chęci skracania mostka o jednak dość sporą wartość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko przekroku nie brakuje, to nie martwilbym się tym, a wręcz przeciwnie. Krótszy mostek bardzo poprawia zachowanie na zjazdach, zarazem mając znikomy wpływ na możliwości podjazdowe. Jeśli długość ramy na to pozwala to warto skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...