Skocz do zawartości

[Hamulce] Shimano SLX BR-M7000 vs XT BR-M8000


duduspl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad nowymi hamulcami (mam avid elixir i nie jestem zadowolony)  myślałem nad Shimano SLX BR-M7000  i  XT BR-M8000. CCzy warto dopłacać ? I czym się różnią ? Za cenę XT można kupić SLX z radiatorami. Może to będzie lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Dokumosa napisał:

Roznica główna to klamki - xt mają regulację Free Stroke.

Która nie działa od zawsze. 

 

Teraz, Dokumosa napisał:

Druga różnica to sposób zabezpieczenia klocków przed wypadnięciem w xt śruba w slx zawlwczka.

Co zupełnie nie robi różnicy.

Teraz, duduspl napisał:

Czyli brać XT ? Gdzieś na zagranicznym forum widziałem że z XT są jakieś problemy. 

XT są praktycznie takie same jak SLX- XT mają kutą klamkę i lepsze wykończenie powierzchni, ale obydwa hamulce działają tak samo ( ten sam zacisk, te sam klocki, praktycznie ten sam korpus klamki ). 

IMO nie warto dopłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SLX M7000, 2 komplety. Wymieniłem na XT M8000 i nie zamierzam zakładać żadnych innych hamulców. Chyba, że kupię fulla - wtedy założę 4-tłoczkowe XT. :)

Budowa niby podobna, jednak XT działają zdecydowanie lepiej. I nie ciekną klamki...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Dokumosa napisał:

A btw to fabrycznie FS jest ustawiony na min luz jałowy. Stąd wiele opinii że nie działa. 

Osobiście stwierdzam brak działania Free Stroke. 

Ale biznes jest dobry- dajmy śrubkę , nieco inne wykończenie oraz napis i podniesiemy cenę. Człowieki to kupią.

I kupują od modeli 665/775 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

Miałem SLX M7000, 2 komplety. Wymieniłem na XT M8000 i nie zamierzam zakładać żadnych innych hamulców. Chyba, że kupię fulla - wtedy założę 4-tłoczkowe XT. :)

Budowa niby podobna, jednak XT działają zdecydowanie lepiej. I nie ciekną klamki...

Ja mam fulla a dokładniej Giant Trance x3. Ale powinny starczyć te XT M8000 czy SLX M7000 ? Bo czterotłoczkowe to już ponad 1000zł a nie chce tyle wydawać. A jeszcze jedno jakie tarcze ? Myślałem nad Shimano  SLX SM-RT66 203mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

Z czterotłoczkowców masz też shimano mt520 w cenie 550-600zł. Tarcza 203 na tył to trochę przesada bo przyczepności gumy nie starczy żeby to wykorzystać. 

 myślałem jeszcze nad Zee BR - m640 4 tłoki. Chce mieć jak najlepszą modulacje (do jazdy na jednym kole) :)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLX i XT to niby to samo, ale jak składałem rower i się zastanawiałem co wybrać to mi ciekawie Luba podpowiedziała: "Kupisz SLX i będziesz do końca życia się zastanawiał czy nie lepiej było wybrać XT. A jak kupisz XT to będziesz miał spokój."

 

No i kupiłem M8000, problemów zero. Czy SLX hamują tak samo? Zapewne tak, ale klocki można wymienić zawsze a hamulce kupujesz na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje XT M8000 po 2 latach i lekko ponad 3k km (z tego ponad połowa, w trudnych górskich warunkach) zaczęły się pocić, na razie zostały przelane i zobaczymy czy klamki będą do wymiany, to dopiero góry zweryfikują ;)

A co do dopłaty do radiatorów to polecam od razu zmienic komplet na EBC Gold bo radiatory nie hamują ;)

Edytowane przez MartinH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...