Skocz do zawartości
Eros

[Przerzutka] Shimano Saint problem

Rekomendowane odpowiedzi

Eros

Witam, i z góry dziękuje za pomoc.

Mój problem dotyczy przerzutki shimano saint. Wczoraj wymieniłem starą linkę i po godzinie jazdy w ciężkim terenie zaczęły się problemy. Manetka (manetka shimano slx) ustawiona jest na najwyższą tarczę kasety, a przy mocniejszym wstrząsie przerzutka sama zmienia jeden bieg niżej i tak aż do najniższego biegu a manetka dalej jest ustawiona na najwyższą zębatkę kasety i nie da się wrzucić wyższego biegu. Przerzutkę oczywiście wyregulowałem linka nie jest luźna i nic z tych rzeczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• zozo1377
      Przez zozo1377
      Witam,  mam nie lada problem  po  wymianie linki i  pancerzy  na tylnej przerzutce -  właściwie nie działa wcale.
      1.Łańcuch ustawiam na najniżej  zębatce oraz najwyżej  z przodu .
      2. Luzuje klamkomanetktę (luz 0  napięcia ustawienie klamki  na najcięższe położenie) linka wewnątrz maneki  jest w pozycji z której możliwe jest jej  pociągnięcie do tyłu (tj. wrzuć cięższy bieg)
      3. Baryłkę dokręcam do końca i odkręcam o  3 obroty aby w razie W móc poluzować linkę  (mam 2 baryłki  na lince i  przy przerzutce)
      4. Dokręcam linkę jest  naciągnięta -  czyli  mam już dość sztyno
      i  w  tym momencie, nie ma bata,  aby klamko manetką wrzucić lżejszy bieg (w Sramach trzeba 2x mocniej  wcisnąć do  środka aby przerzutka przeskoczyła w lżejsze położenie),  wychodzi  oczywiście że linka jest zbyt mocna napięta, niestety poluzowanie nic nie daje, wręcz jest jeszcze gorzej.
      Położenia L i H grają,  wózek  z przodu  ustawiony,  prostowałem  też hak przerzutki (ale kwestia 1-2mm)
      Być może robię jakiś oczywisty błąd, przelgadam już 10  poradnik i  nie widzę gdzie coś miałoby być źle.
      Pancerze czyste, linka lata w dłoniach jeżeli  przerzucam klamką położenie w każdym momencie, oporów nie ma.

Oczywiście próbowałem  też ustawić klamkomanetkę naciągnięta i wtedy  naciągnąc też linkę -  0  efekt.

• Radoslaw85
      Przez Radoslaw85
      hey
      odpowietrzałem hamulec
      i mam problem
      skupiłem sie na większych tłoczkach i przegapiłem ze tylne mi sie zakleszczyły.
      jeden z tych mniejszych wypadł i pociekł płyn.

czy jest to do naprawy? czy wystarczy tylko włozyć ten klocek?

• grezail
      Przez grezail
      Witam serdecznie. Jakiś czas temu zakupiłem dokladnie ten model speca https://www.specialized.com/pl/pl/crosstrail--hydraulic-disc/p/157785?color=237248-157785
      Doszedłem do wniosku, że chciałbym go nieco ulepszyć. Na pierwszy rzut przerzutka tył i przód.  Skłaniam się do Shimano SLX lecz nie do końca wiem jaki model wybrać. Chciałbym by obyło się na ten moment bez wymiany korb, kasety oraz manetek. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie. Będę wdzięczny za poradę.
    • adek89
      Przez adek89
      Tak jak w temacie.. tyle co urwalem lancuch shimano hg53 i potrzebuje kupic nowy . pytanie jaki polecacie ,najlepiej ze spinka odrazu zeby byl. bo wyborow jest masa , nie liczyem ile moj ma ogniw ale wedlug tgo co mam podane w spec roweru jest ich 114 ( przynajmniej tyle byc powinno ) . 
    • pablot
      Przez pablot
      Witam
      Wszedłem w posiadanie Kony Rove Al w oryginalnym osprzęcie. Jak się okazało przednie przełożenie 34/50t jest dużo za twarde dla mnie. I tutaj moje pytanie, moglibyście polecić jakieś w miarę mało inwazyjnę rozwiązanie w rozsądnych pieniądzach? 
      Polecacie jakieś konkretne modele? Mam na myśli tutaj wymianę korby. Aktualnie jest FSA Tempo Compact 
      Tylne przełożenie 11/32t 8spd też troszkę słabo i tutaj też mam pytanie czy mogę wsadzić 8 biegową kasetę tylko bardziej miękką?
      Będzie to kompatybilne z klamkomanetkami Claris?
      I jeszcze pytanie jaki mostek polecacie żeby kierka była wyżej o jakieś 10cm?
      Rower mam na zasadzie wymiany więc nie zapłaciłem za niego ani grosza. Jestem zielony z takich tematów dlatego pytam.