Skocz do zawartości
Dykciarz

[Rama] Uszkodzony gwint

Rekomendowane odpowiedzi

Dykciarz

Witam, z powodu mojej nieudolności, przy ''udanej'' próbie demontażu zapieczonego suportu przerwałem ciągłość zwoju gwintu mufy suportowej. Jak widać, jest wyraźny ślad po wiertle i nasuwa się pytanie. Jest przerwana tylko ciągłość gwintu, zwój jako tako nie jest uszkodzony, myślicie, że da radę w to wkręcić suport? Jeśli nie to jakie są ewentualne opcje naprawy?

Oceńcie sami:

62165002_1291819394307001_4805002663924072448_n.thumb.jpg.4a61d560c2ae38cab11a995b4fa6039b.jpg

Edytowane przez Dykciarz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Pozbądź się zadziorów na tym wierceniu,i normalnie wkręcisz suport.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dykciarz

@Quell Zdjęcie zrobione tuż po fakcie czyli jakiś tydzień temu. Przetarłem parę razy pilnikiem do paznokci mamy (cii :D). Czekam na klucz do suportów, bo niestety ostatni się poddał plastikowym miskom suportu roweru brata. Trzymam kciuki i dam znać jak już to zrobię. Dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Nic złego nie powinno się dziać. Wkręcić normalnie i tyle. Gdyby miska była luźna w ramie ( wyjdzie po kilkudziesięciu km jazdy - jeśli wyjdzie... nie powinno ) to na klej do gwintów wkręcić dobry suport i zapomnieć ;) 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dykciarz

@SoloTM Mam akurat małą fiolkę cx-80 od kumpla z bike team'u, więc jak będzie jakiś problem to z niego skorzystam. Dzięki, za rade :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Było jeszcze przejechać włókniną ścierną, taką jak jest na gąbce do mycia naczyń. Jeżeli gwint nie jest poszarpany na brzegach, to nie powinno być problemu. Widziałem ramy gdzie spora część mufy suportu była wycięta żeby rama była lżejsza i o ile dobrze pamiętam, cięcie zahaczało o gwint.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dykciarz

Na szczęście miski bez problemowo wkręciły się w mufe. Dzięki za podtrzymanie na duchu, temat do zamknięcia. Pozdro!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta