Skocz do zawartości

[napęd] tani napęd 2x9


Kacperek12

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko z allegro:

kaseta sunrace 11-46 MS8 - 200zł
deore rd-m6000-gs - 180zł
łancuch - 60zł
manetka - 70zł
zębatka - 110zł
~600zł
vs
kaseta alivio - 50zł
przerzutka przednia - ok70zł ( kwestia trafienia modelu, można za 20 )
Korba - 250zł ( zębatki 96mm są stosunkowo rzadko spotykane, trzeba kupic od shimano za furę monet lub kupić nową korbę )
manetki - 80zł
łańcuch - 50zł
tylna przerzutka - 150zł ( chcemy "żeby mniej latało", więc trzeba ciut wydać )
suport - 50zł

cena: 700zł

Kasetę 11-46 można wyrwać z chin za ~120zł. Zębatkę pewno za 40. W opcji 1x10 dochodzi nam sprzęgło które dramatycznie polepsza pracę napędu ( w górach, zakładam, że tam będzie jeżdżone ).

Nie wiem, czy te 2x9 takie tanie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kacper chyba nie kalkuluje wydatków na poziomie 600zł. Korbę z tego co pamiętam chce zmienić zdaje się również że względu na problemy z obecną (inny wątek o suporcie) Tak więc rady chyba nie do końca trafią do adresata.

Kacper, podaj budżet i komplet potrzeb.

Bo tak do nikąd koledzy z tą pomocą nie dojadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba dwurzędowa droższa od trójrzędowej ?

To kupić korbę trójrzędową i wywalić lub zostawić nieużywany blat, będzie taniej?

O co chodzi w tym zębatki 96mm?

Potrzeby są następujące:uniwersalny napęd, by można było wszystko podjechać i dokręcić na zjeździe i tani.

ALSEW dobrze prawi stopniowanie kasety 10 rzędowej 11-46 jest wręcz zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacperek12 napisał:

To kupić korbę trójrzędową i wywalić lub zostawić nieużywany blat, będzie taniej?

Gdzieś się pojawiło że autor tematu chciałby korbę 32x22. Ja mam obecnie taką Deore m615. Oryginalnie była 42x32x24, ale sprzedałem patelnie za 60 zł jako nową i kupiłem blacik 22T za 30zł i tak powstało 32x22. Z przednią przerzutką Deore m6000 działa to wzorowo tylko musiałem delikatnie pilnikiem podszlifować kominy śrub mocujące blat do korby bo ocierały o plastikowy element przedniej zmieniarki :devil:  - a jak autor zmienia biegi z przodu ręcznie to już na pewno nie będzie problemu :D No i na 32T jest idealna linia łańcucha więc spokojnie można lecieć po całej kasecie B) Z kasetą 11-36 jest bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam ręka bo nie mam przedniej przerzutki bo mi się nie mieści mieści

:(.

I jeszcze mam taki problem, że przy kręceniu do tyłu łańcuch mi spada na trzecią koronkę kasety od góry, jak jest wyżej, lub na małą zębatkę z przodu jak jest np 2x8.

 

Kaseta 11-36 58 zł

Łańcuch 50zł

Przerzutka tył ???

Manetka 50zł

suport 50zł

Korba 100zł

Przerzutka przód z 30zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś po miesiącu padły ht2 (najtańsze bb52) to z całą pewnością były błędy montażowe. Mam takie w kilku swoich rowerach jak również w niezliczonej ilości rowerów które przyjeżdżają do mnie na serwis i te suporty wytrzymują spokojnie sezon (8-10kkm). Główne problemy to brak osiowego osadzenia misek (mufa krzywa, czasami (nie zawsze) pomaga frezowanie) i za mocne ściągnięcie lewego ramienia z korbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerzutki ze sprzęgłem mają to do siebie, że lepiej napinają łańcuch. Jednak nie ma takich na 9 biegów.

Jeśli chcesz koniecznie zostać przy 2x9 to przerzutki typu Shadow nie obijają się o ramę z racji innej konstrukcji. Szukaj używanuch lub aktualnego Alivio, bo tylko to zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka odbija się o rame?

Chyba łańcuch.

A oś suportu na kwadrat się nie pognie od skakania?

Z tym, że jest najtrwalszy bo wytrzymał do zajechania korby na kwadrat i dalej się kręci bez luzu w rowerze kolegi a jest to suport za 20zł na łożyskach ze sklepu z łożyskami.

Octalink dostał luzu no dajmy po pół roku.

A HT2 jest podobno jeszcze gorzej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem dla którego powstał octalink i ISIS, drzewiej, jest właśnie to, że od skakania kwadratowe suporty szlag trafiał. ISIS i Octalink za to szlag trafia łożyska, bo grubsza oś przyszła kosztem rozmiaru, i więc nośności, łożysk. Serwis suportu HT2 kosztuje ok 4zł raz na pół roku. Przeżyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kacperek12 napisał:

Przerzutka odbija się o rame? 

Chyba łańcuch.

Łańcuch też. Ale klasyczne przerzutki shimano ( dwuzawiasowe )  mają tendencję do obijania się o ramę. Niektóre fabrycznie przychodziły z gumowymi odbojnikami. Ten problem rozwiązuje system Shadow.

Telepanie łańcucha w dużej mierze łagodzi sprzęgło ( Shadow+/Type2 ).

Teraz, Kacperek12 napisał:

Te ,,kwadratowe ,,osie ze stali cro-mo też szlag trafia przy skakaniu?

Zaiste. Kwestia czasu. Zwłaszcza na hardtailu. Zwykle urywa się końcówka osi, ta w którą wkręcona jest śruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...