Skocz do zawartości

[napęd] tani napęd 2x9


Kacperek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jako, że mój obecny napęd 3x8 się kończy to w przyszłości będę wymieniał napęd.

I teraz jaki napęd 2x9 wybrać ( 3 blatu i tak nie używam)?

Korba na kwadrat/isis czy HT2? 22x30

Suport taki by można było wymieniać w nim łożyska.

Kaseta 36-11.

Przednia przerzutka (aktualnie nie mam żadnej bo ta zwykła nie mieści się koło opony)???

Klamkomanetka do tylnej przerzutki?

Tylna przerzutka z potężną sprężyną łańcuch nie latał?

Jak najtaniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska wymienne ze wspomnianych to praktycznie tylko HT2 (możesz kupić shimano i specyficzne łożyska u chińczyka albo jakąś chińszczyznę i wtedy pasują łożyska z każdego sklepu z łożyskami).

Najtańsza korba (bez wymiennych blatów, co jednak wielkim ograniczeniem zważywszy na cenę tej korby i dużego blatu do droższych korb nie jest) to FC-MT210 36x22 np. https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-korby-korba-shimano-fc-mt210-2x9-3622t-175mm-o_l_166_12036.html

Kasetę najtańszą  jaka jest o wymaganym zakresie.

Dobry łańcuch (np. KMC X9)

Przerzutka z mocną sprężyną to starusieńskie XT - gdzieś używaka w dobrym stanie trzeba szukać.

Manetka bylejaka 9s shimano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz blatu 40, lub większego, to dubel ma sens. Jeżeli rzadko wykorzystujesz blacik 22 ( a tak to wygląda, jeżeli nie masz przedniej przerzutki ) to zamiast pakować się w 2x9, szedłbym w 1x10, czy nawet 1x11 ( zależnie od pieniądza ). Prościej i, w mutacji 1x10, pewno nawet taniej. No i są do tego przerzutki ze sprzęgłem, więc łańcuch nie lata.

Baj di łej - Jaki model korby? Alivio jest zwykle rozbieralne więc:

- zębatka Deckas ( ~50zł )
- kaseta Deore 11-42 ( lub jakaś chińszczyzna ) - 130zł
- Przerzutka - Deore RD-M6000-GS - 170zł
- jakaś manetka 10rz - 50zł

I jest dobrze, tanio o cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuje blacik 22.

Nie mam przedniej przerzutki bo mi się nie mieści koło opony ta klasyczna, i łańuch przekładam ręką lub nogą.

1x drogie części i podobno mniej wytrzymały bo łańcuch pracuje pod dużym skosem.

Przednią korbę mam z wymiennymi zębatkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kacperek12 napisał:

Wykorzystuje blacik 22.

Nie mam przedniej przerzutki bo mi się nie mieści koło opony ta klasyczna, i łańuch przekładam ręką lub nogą.

1x drogie części i podobno mniej wytrzymały bo łańcuch pracuje pod dużym skosem. 

To w takim razie masz za dużą oponę o raczej nic w to nie wejdzie - przerzutki z mniejszym wodzikiem są przeznaczone do 10 rzędowych napędów i średnio to chodzi, szczerze mówiąc.
1x nie jest droższe. Conajwyżej niekoniecznie jest tańsze. Ale nadrabia ergonomią.

@Dykciarz HT2 to nazwa zewnętrznych łożysk. Puste ramiona to po prostu "Hollowtech" i były takowe na octalink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

w takim razie masz za dużą oponę o raczej nic w to nie wejdzie - przerzutki z mniejszym wodzikiem są przeznaczone do 10 rzędowych napędów i średnio to chodzi, szczerze mówiąc.

Jemu nie wchodzi, bo ma top swing pewnie. Jak by wymienil na downswing wszystko by weszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg - byłem, opinię podtrzymuję :P

@Kacperek12 - określ może gdzie jeździsz. Przerzutka którą pokazałeś to top-swing, bottom-pull i jeżeli fabrycznie była taka w rowerze to podtrzymuję - masz za dużą oponę. Jeżeli rower jest w miarę standardowy, to pewno da się inną przerzutkę zmieścić. Foto by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to boost to faktycznie ratunkiem tylko adapter do DM + 3mm specyficzna podkładka zwiększająca dystans. Tym bardziej 1x10 ma większy sens (ekonomiczny)

Może być mały problem z założeniem uzębienia 30T NW do  posiadanej korby bo pod BCD 104 są tylko z 2mm offsetem z tego względu poszedłbym w 32T (nawet oval).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...