Skocz do zawartości

[XT M785] Regulacja


bikeart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent to przedni hamulec shimano xt m785 z tarczami shimano sm-rt81. Po regulacji na stojaku nic nie obciera. Gdy siedzę na rowerze również. Problem pojawia się gdy stoję na rowerze, albo położę się na kierownicę. Tarcze wyprostowane,lekkie bicie 0,2-0,5 mm ( swoją drogą nie sądziłem, że są takie miękkie, wcześniej prostowałem SM-RT30 i były dużo sztywniejsze), tłoczki nasmarowane, pracują równomiernie. Oś QR 9, sprawdziłem mocowanie w widelcu  i mocno zaciśnięty(nogą). Jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny?

 

.

 

 

Edytowane przez bikeart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

 

przecież sam sobie odpowiedziałeś - widelec się gnie.

Jeżdżę na nim kilka lat i tego wcześniej nie zauważyłem, a moja waga spadła. Nie jest to co prawda wielkie tarcie, raczej cykanie, ale wqur.... A czy jest możliwe, że podgiąłem amortyzator dociskając zacisk nogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to że kiedyś było inaczej nic nie znaczy, może tarczę miałeś prostą, może hamulec inny z szerszą szczeliną na tarcze, może widelec miał mniejsze luzy itd. itd... w każdym razie objaw jest typowy dla widelca (sporej ilości modeli) na Qr9. Co to za widelec?

Teraz, bikeart napisał:

A czy jest możliwe, że podgiąłem amortyzator dociskając zacisk nogą?

ehhh, znowu sam sobie odpowiedziałeś - łożysk piasty nie lubisz, ślizgów amortyzatora nie lubisz. Nie rób tak.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

Wiesz to że kiedyś było inaczej nic nie znaczy, może tarczę miałeś prostą, może hamulec inny z szerszą szczeliną na tarcze, może widelec miał mniejsze luzy itd. itd... w każdym razie objaw jest typowy dla widelca (sporej ilości modeli) na Qr9. Co to za widelec?

 

FOX  32 Float 100 CTD O/C Evolution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 godzin temu, bikeart napisał:

Problem pojawia się gdy stoję na rowerze, albo położę się na kierownicę.

Czy obciera w czasie jazdy?

Zacisk koła prawidłowo ustawiony i zamknięty?

Po co się kładziesz na kierownicę?

9 godzin temu, bikeart napisał:

A czy jest możliwe, że podgiąłem amortyzator dociskając zacisk nogą?

Tego....że zapytam.....w jakim celu to zrobiłeś? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 21:11, durnykot napisał:

Czy obciera w czasie jazdy?

Zacisk koła prawidłowo ustawiony i zamknięty?

Po co się kładziesz na kierownicę?

Tego....że zapytam.....w jakim celu to zrobiłeś? 

Bezpośrednio po regulacji nie obcierały przy normalnej jeździe. Jednak po zjechaniu z górki i po mocniejszym hamowaniu zaczęły obcierać.

Zacisk koła ustawiony i zamknięty.

Kładłem się na kierownice w zasadzie w celu diagnostyki. Bardziej mnie interesuje, aby nie obcierały przy jeździe stojąc.

Zamykałem zacisk nogą, bo chciałem to zrobić mocniej. Tutaj na forum wyczytałem w postach o regulacji hamulców, że to poprawia sztywność i może ograniczyć obcieranie tarczy. Dla wyjaśnienia. To nie było skakanie, czy stanie na zacisku. Może nawet użyłbym takiej siły zamykając pulsacyjnie ręką stosując twardą podkładkę pod rękę. Przez samą rękawicę  bolało.

13 godzin temu, Dokumosa napisał:

Tloczki pewnie już nie wracają do pozycji jak kiedyś + wyginający się widelec...

tłoczki smarowałem pastą i wygląda jakby pracowały równomiernie, ale faktycznie nie sprawdzałem na ile się chowają w zacisku. Jaka powinna być szczelina między nowym klockiem a tarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...