Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XC - wymiana w ebike na jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swojej puli rowerów posiadam rower ebike CUBE Reaction w konfiguracji XC z beznadziejnym amortyzatorem sprężynowym SR Suntour XC . Telepie na korzeniach strasznie. Poradźcie proszę na co go wymienić do tego ciężkiego (mówię o rowerze i o mnie) zestawu.

Jazda. Lasy, pola, korzenie, niewymagające zjazdy- amatorka

Skok na dziś 100mm

Średnica lagi 34 mm

Ośka 15x110

Tapered

Jaki powietrzny dobrać? Budżet 1000 do 2000 zł

PS. W rowerze bez silnika użytkuję FOXa Float 34 CDT 120mm - jest spoko chociaż serwis w miarę drogi i tak jaby regulacja daje małe różnice - więc być może tu popróbowałbym RSów

 

Dziękuję za pomoc

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Budżet masz przyzwoity, więc szukaj czegoś konkretnego.

To że aktualnie jeździsz amatorsko - niewymagające zjazdy itp, nie znaczy że za rok nie będziesz chciał sprawdzić się na trudniejszych, technicznych zjazdach.

Przecież nie będziesz znowu zmieniał amora.

Polecam Rebę, użytkuję już osobiście trzeci sezon w XC i jest nie do zdarcia.

Wcześniej miałem FOX-a, dawał radę, bardziej komfortowy, ale po 2 latach dostał luz poprzeczny (Fox float perfomance 32)

Innych marek nie preferuje, złe wspomnienia.... (no comment)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w popularnym serwisie aukcyjnym wpisałem w wyszukiwarkę Reba 29 i zaznaczyłem NOWE, wyników 10 szt. w deklarowanym budżecie 

Wiadomo, szczegóły musisz sprawdzić - główka ramy, oś koła itp... 

Rebę zawsze odsprzedasz w przyszłości za dobre pieniądze jak będziesz chciał zmienić, bo to dobry sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy poszukuję 34 bo nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie- po prostu taki był włożony do tego roweru w oryginale.Mam jescze jednego Cuba Reactiona tylko w wersji damskiej i tam już jest 32 a wagowo oba rowery podobne. Pamiętajcie że oba to ciężkie 22kg ebajki.  Powiem tak - 34mm wygląda "poważniej" przy oponie 2,6 niż 32 i to chyba jedyna zaleta. Kolego/leżanko? Activia  czy z SRa coś można polecić? -nie jestem uprzedzony :) bo z tego co czytałem to chyba poprawili jakość.

Blokada skoku niekoniecznie z manetki to jest ebike i zawsze zdąże przełączyć na ladze przed stanięciem na pedały ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja bym przyjął inny plan działania, bardziej rozwojowy. Nie wiem jakie masz plany co do rozbudowy roweru i jazdy bardziej wymagającej MTB, ale pomyśl od razu nad sztywną osią, chociaż z przodu, bo tu najbardziej się taką zmianę odczuwa.

Jak aktualnie kupisz amor na 9 mm, to blokujesz sobie dalsze pole manewru, 

Przednia piasta DT350 (taką mam i polecam) to koszt ok 220 zł, na oś 15 mm, wiadomo plus szprychy i przeplot koła, kupujesz amor na oś 15 i jeździsz z bananem na twarzy

Poczytaj o sztywnej osi, na forum, z przodu to naprawdę ma sens.

po co ci lagi 34 mm ? żeby fajnie wyglądało... bez sensu, moim zdaniem lepiej kupić dobry amor 32 mm i piastę 15 mm, aniżeli 34 mm bo fajnie wygląda i 9 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sztywna oś 15, odczujesz to jeżdżąc, drugi sezon jeżdżę, we wcześniejszym rowerze miałem zacisk 9 mm, jest różnica przy jeździe po lesie - korzenie, kamienie itp., po co się ograniczać, po za tym jak w przyszłości będziesz chciał sprzedać amortyzator, może zmienić to taki na sztywną oś szybciej sprzedasz.

Ja wolałbym kupić Rebę kupić piastę chociaż DT350 i masz lux zestaw, lepszy kpl niż nie jeden nowy..... a sprzedać używaną Rebę też nie problem... jak byś z czasem się rozmyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markog napisał:

No własnie nie wiem czy poszukuję 34 bo nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie- po prostu taki był włożony do tego roweru w oryginale.Mam jescze jednego Cuba Reactiona tylko w wersji damskiej i tam już jest 32 a wagowo oba rowery podobne. Pamiętajcie że oba to ciężkie 22kg ebajki.  Powiem tak - 34mm wygląda "poważniej" przy oponie 2,6 niż 32 i to chyba jedyna zaleta. Kolego/leżanko? Activia  czy z SRa coś można polecić? -nie jestem uprzedzony :) bo z tego co czytałem to chyba poprawili jakość.

Blokada skoku niekoniecznie z manetki to jest ebike i zawsze zdąże przełączyć na ladze przed stanięciem na pedały ;) 

Z dobrych i dobrej cenie amorkow ro mogę ci polecić Aurona z systemem PCS i rurami goleniowymi 35mm - tak jak w RS Pike. Os to Boost.  Amorek ten takze ma specjalne otworki na fabryczny blotniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...