Skocz do zawartości

[Suport] zamiana wianków i miseczek na łożyska - czy to możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i w sumie w jednym celu... :) zajmuję się renowacją motocykli ale dla teściowej renowacja to renowacja i dostałem do odnowienia rower rodem z RFN :)
pełna renowacja, piaskowanie malowanie proszkowe nie żaden spray czy pędzel, nowe łożyska, naklejki, linki szprychy, piasty po prostu ful wypas...
ale po zaledwie 1000km. rozsypały się wianki w suporcie. 

Suport to typowe wianki z wbijanymi łożyskami, i tu moje prośba do was - jako laik akurat w tym temacie zastanawiam się czy istnieje możliwość jakiś adapter, albo łożyska "normalne" maszynowe tak to się chyba określa. - stary rower jeździł 30lat i nic... nowe wianki nawet roku nie wytrzymały.

Ps. jeśli to istotne korba jest na kliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Chociaż miałem nadzieję że w dzisiejszych czasach jest wszystko. Czasami a nawet wnet zawsze renowacja jest mało opłacalna. Często bardziej o sentyment chodzi. No ale tu faktycznie jeśli nie ma gotowego rozwiązania to nie ma co. 

W ten rower włożyłem tyle że Trochę bym dołożył i kupił bym nówkę. No ale w naszej małej mieścinie robi furorę. 

Widać że stary. Ale techniczne jak z fabryki dla wielu nie pojęte chcą odkupić ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kotekmk napisał:

Suport to typowe wianki z wbijanymi łożyskami,

Miski wbijane? czy wkręcane?

Kolega podał są wkłady z łozyskami maszynowymi tylko śr. sprawdz

Łożyska padły czy miski? czy konusy?

17 godzin temu, kotekmk napisał:

stary rower jeździł 30lat i nic... nowe wianki nawet roku nie wytrzymały.

Nowe to chińczyki badziewne, jeszcze jak Romet Wałcz działał to były nasze  - troszkę  lepsze. Popatrz czy ktoś nie sprzedaje staroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miski wbijane... Właśnie dokładnie o takie mi chodzi z łożyskami maszynowymi. I właśnie chyba znalazłem w internecie to co pokazałem. Tylko tak jak piszesz trzeba pomiarów dokonać. 

Padły łożyska. - dokładnie nowe to chiński badziew. Nawet dziś pytam w sklepie o te wianki i mówię dajcie lepsze... - lepszych brak nie ma. 

Prędzej sam nie mogłem znaleźć bo brakowało mi słowa że to suport wbijany

A ja szukałem coś typu redukcja przejściówka. Jak wpisałem suport wbijany to od razu znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak zdecydujesz się zostać przy starym suporcie, to zamiast wianków włóż same kulki. Wejdzie ich trochę więcej więc albo kupujesz dodatkowy wianek albo cały woreczek kulek (będzie na zapas). Koszyczki w wiankach to ich najsłabszy punkt, rozlatują się szybko a potem ich kawałki mielą się w łożysku niszcząc miski i konusy. Jak będziesz układał same kulki, to pamiętaj, że musi został pewien luz - tak mniej więcej na 1 kulkę.

Kulki luzem można kupić Shimanowskie (choc też pewnie robione w Chnach) więc jakość powinna być akceptowalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...