Skocz do zawartości

[1000 - 1300 PLN] Rower dla dziewczyny do miasta


Muriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Z góry przepraszam za brak profesjonalizmu w tym temacie, ale jestem laikiem w kontekście rowerów. Temat jest taki. Szukam roweru dla dziewczyny. Namówiłem ją w końcu na sportowy tryb życia, a jazda na rowerze na początek będzie dobrym startem. 

Budżet: 1000-1300 zł (wiem że za tą cenę nie będzie szału, ale też na początek nie chcemy za dużo wydawać, bo nie wiadomo ile pojeździ). 

Przeznaczenie: Rower głównie do jazdy po mieście, czasem możliwe wypady do lasu na drogo terenowe (czyli z tego co się orientuję trekingowy lub crossowy będą najlepsze). 

Parametry: Dziewczyna ma raczej pokaźne gabaryty, mam nadzieję że z czasem to się zmieni. Jest niska, bo około 160-165 i waży około 90 kg. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale uznałem że te dane mogą być istotne. 

Moje typy: Dziewczyna chciała początkowo brać jakiś rower z Decathlonu, ale jej odradziłem i obiecałem że znajdę coś lepszego. Na forum znalazłem Lazaro Discovery Lady, a także Romet Gazela 3. Nie wiem czy są to dobre typy. Ja osobiście mam także budżetowy Remiro Viper (jednak jej nie jeździ się na Nim dobrze).

 

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Muriel napisał:

: Rower głównie do jazdy po mieście

 

16 godzin temu, Muriel napisał:

trekingowy

 

16 godzin temu, Muriel napisał:

1000-1300 zł

To bez amorka lepiej, oraz żeby się podobał.

13 godzin temu, bogus92 napisał:

Rowery z Decathlonu nie są złe

Nie odrzucał bym tego sklepu definitywnie.

https://allegro.pl/oferta/26-lekka-solidna-lazaro-avanti-1-0-17-blekit-7987101777

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Gazela mogą być, jeszcze i wygląda dość ładnie. Discovery Lady ma wolnobieg, na 90 kg to nie najlepszy wybór.

Ale za 1300 można też kupić klasyczną damkę z Nexusem 7 i ładnymi kolorami, żeby kobiecie się spodobały :) Rama Al, kola 28, praktycznie bezobsługowy Nexus, koszyk w komplecie, coś w tym rodzaju . Tylko  że ten akurat ma nieco za duża ramę na 160cm. Ewentualnie można ramę stalową, to poszerza wybór i w przypadku takiego wzrostu można też kola 26''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Po Waszych wypowiedziach rezygnujemy z Lazaro Discovery Lady. Obecnie zastanawiamy się między Lazaro Senatore V2, a Kands City Alfa. Są w podobnej cenie, a dziewczynie najbardziej się spodobały. Ten proponowany z Decathlon Riverside 500 odrzuciła od razu. Sądzicie, że powinniśmy skupić się na wyżej wymienionej dwójce? Czy jest jeszcze coś godnego uwagi. 

W dniu 11.06.2019 o 12:39, remover napisał:

Ta Gazela mogą być, jeszcze i wygląda dość ładnie. Discovery Lady ma wolnobieg, na 90 kg to nie najlepszy wybór.

Ale za 1300 można też kupić klasyczną damkę z Nexusem 7 i ładnymi kolorami, żeby kobiecie się spodobały :) Rama Al, kola 28, praktycznie bezobsługowy Nexus, koszyk w komplecie, coś w tym rodzaju . Tylko  że ten akurat ma nieco za duża ramę na 160cm. Ewentualnie można ramę stalową, to poszerza wybór i w przypadku takiego wzrostu można też kola 26''.

Nie znalazłem nigdzie tego modelu Nexus 7 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senatore V2 - w założonym budżecie nie do pobicia, zwłaszcza że potrzebujecie ramy 16-17" max, "Perełki" się zdarzają, ale zazwyczaj prawdziwe okazje są przeznaczone dla wyższych  amazonek ;) 

Wyższy poziom osprzętu to senatore V3 lub romet gazela 4 (tylko roczniki przecenione - obecnie nie mniej niż 1600 - i raczej niewiele (o ile w ogóle) spadną)   - ale to już jest kilkaset złotych plus ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wybór padł na Lazaro Senatore V2. Teraz pytanie, gdzie najlepiej kupić? Osobiście swój rower brałem przez allegro w ratach 0% i byłem zadowolony. Tutaj chyba zrobimy podobnie. Tylko jaką wybrać ramę? Kobieta mówi, że jej dokładny wzrost to 168 cm, czyli ciut wyżej niż pisałem. Czyli podejrzewam, że 17' będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Tutaj link do roweru z którego planujemy zakup

https://allegro.pl/oferta/mocna-lazaro-senatore-v2-ldy-acera-kaseta-17bialy-8061602082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.

17" - o ile (w przeciwieństwie do większości płci pięknej) nie preferuje jednak pozycji bardziej pochylonej a długość nóg na większą ramę pozwala :) ...

Dla świętego spokoju dokup od razu lepszy łańcuch np:

https://allegro.pl/oferta/kmc-x8-93-lancuch-8-7-6-rz-116-ogniw-ze-spinka-7800505609  i wywal HG40 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...