Skocz do zawartości

[kierownica] BXT karbon prośba o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio mój projekt rowerowy odżył i w celu zbicia masy pomyślałem o kierownicy. Szukam lekkiej kierownicy do XC,  obecna Giant Sport 680mm waży ok 265g. Znalazłem karbonową BXT za 130 zł o wadze 117g w rozmiarze 600mm ale rozmiar można dobrać i dla 680mm obstawiam jakieś 135g. Ważę 58kg więc raczej lekko, rowerem nigdzie nie skaczę, tyle tylko co po lesie po korzeniach czasami krawężnik w mieście ale to rzadkość. Niby ludzie chwalą ramy BXT że są w porządku cenowo i wagowo/wytrzymałościowo. Posiada ktoś opinie odnośnie ich kierownic? Czy to wytrzyma i mnie nie zbije przy pierwszej lepszej okazji? Ewentualnie inne propozycje, widziałem np mortopa ealdrom za 350 zł ale to już lekko dużo z rurkę. Pozdrawiam i proszę o radę. 

https://allegro.pl/oferta/kierownica-bxt-carbon-prosta-117g-dlugosc620-720mm-8127095817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym walczył o pudło na Igrzyskach Olimpijskich to by mi składali rower szukając oszczędności nawet w grubości lakieru.

 

Ty jeździsz "czasem po krawężnikach" i serio potrzebujesz ładować w rower najgorsze badziewie jakie tylko istnieje bo "może wytrzyma"? Odchudź opony, koła, siodełko, osprzęt a kierownicę zmień dopiero jak uzbierasz na implanty uzębienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z niedawnych numerów bike board'u terstowali węgielne kierownice w instytucie Zedlera w .de. Po 3 egzemplarze danego modelu mieli w tym m.in. takie z Ali (na moje oko wyglądała jak elita-one więc wręcz marka premium w gąszczu chińszczyzny na ali).  Chińczyk nie przeżył nawet testu "jazdy po bułki" (czyli ISO) więc nie wystartował  zaawansowanych testach odpowiadających jeździe trail/enduro z nieudanymi lądowaniami.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie nie za ciekawie. Tylko część  osób mówi że oni kupili i jeżdżą bezproblemowo od 3 sezonów np, ale bywają też opinie odwrotne. Myślałem że przez te kilka lat jakość tych kierownic siodełek itp. Poszła do góry i można już mniej więcej z czystym sumieniem na takim jeździć. Ale sam nie zamierzam ryzykować zdrowia /życia na możliwość nagłego złamania rurki. Wiadomo że każdej może się to zdarzyć ale nie chcę zwiększać tego prawdopodobieństwa kilkukrotnie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...