Skocz do zawartości

[Koła szosowe] +/- 800 zł


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Aktualnie mam zamontowane koła WH-R501. Jak na swoją cenę, to muszę przyznać że są bardzo fajne i ciężko coś im zarzucić. Natomiast plan jest taki, żeby przejeździć na nich ten sezon, "poduczyć" się nieco jazdy na szosie i bez obaw przejść na nieco lepsze koła. Chciałbym przejść też na łożyska maszynowe, bo wiecznie "chuchanie" na Shimano zaczyna mnie już drażnić.

Koła mają być przede wszystkim wytrzymałe, żeby nie latać kilka razy w sezonie na centrowanie. Ważę 58 kg, więc chyba akurat nie powinno być z tym problemu, ale na wszelki wypadek wspominam o tym :)

Budżet to +/- 800 zł. Jeżeli chodzi o wymagania:

- Stalowy bębenek, dostosowany do 8s

- Łożyska maszynowe

- Waga w okolicach 1800 g będzie ok, w szosie nie "gonię" za gramami

Trochę poczytałem i znalazłem.

- Vision Team 30; Całkiem dobra cena, podobają mi się, ale ze strony producenta wynika że bębenek jest tylko pod 10/11s. To prawda? Nie pomieści kasety 8s?

- Vision Team 35; Bardzo mi się podobają, mimo że droższe to byłbym zainteresowany. Tylko że tutaj znowu pojawia się kwestia bębenka pod 10/11s.

- Fulcrum Racing 6 lub 5; Mieszczą się w budżecie, ale słyszałem że dostępność części zamiennych jest kiepska. Także sama "stylistyka" kół mnie jakoś nie przekonuje.

- Mavic Aksium 2019; Chyba na ten moment mój faworyt. Niezła cena, dobre opinie o piastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak pisze kolega, stosuje się podkładki, tylko ktoś kiedyś rzucił tutaj , że nie na każdą piastę wchodzi. vision team to bardzo dobre koła i przyzwoita waga. W tej cenie dla mnie faworyt. Ew.zobacz na daveo.pl. Mają tam dość ciekawe propozycje składanych u siebie kół. Ja właśnie zakończyłem temat kół w nieco wyższym budżecie i niższej wadze, ale zahaczyłem o tą grupę cenową podczas poszukiwań. Vision Team, Mavic albo coś składanego z daveo (czyli tańszego w serwisowaniu i może lżejszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki update kończący ten temat. Dużo czytałem, dużo myślałem i wnioski są takie.

Mavic Aksium nie wziąłem ze względu na dość mieszane opinie, oraz fakt że szprychy są ze zwykłej stali. Wystarczy wpisać w google "Mavic rusty spokes" i zobaczyć jak duży jest to problem. Jest to dla mnie niezrozumiałe, sprawdziłem aktualne koła, szprychy Sapim Laser w MTB a nawet miejski rower za 1500 zł. We wszystkich szprychy są nierdzewne, magnes się ich nie trzyma. 

Vision Team 30 bardzo kusiły, ale w ostatnim momencie odnalazłem kluczową informację. Za ~750 zł jest wersja COMP, czyli na zwykłych "kulkach" oraz o wadze 1920g. Wersja na łożyskach maszynowych, 100g lżejsza to już prawie 1000 zł.

W efekcie kupiłem... drugi komplet WH-R501. 370 zł za komplet kół który wiele nie ustępuje Aksium, to naprawdę dobra cena. Dwa komplety starczą mi prawdopodobnie na jakieś 5- 10 lat jazdy :D Mam plan żeby nowe zostawić w specyfikacji fabrycznej, a aktualne po sezonie lekko zmodyfikować, tj. wsadzić lekkie szprychy i nyple Alu, tak z ciekawości co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...