Skocz do zawartości

[Odblask] Prototyp odblasku pod siodełko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stworzyłem niedawno prototyp odblasku rowerowego. Odblask montuje się na zatrzask do prętów pod siodełkiem. Odblask waży około 26 gramów. Mam parę sztuk do rozdania, wydrukowanych na drukarce 3d. Jeśli ktoś będzie chętny do przetestowania proszę o PW, bądź e-mail kiko0233@outlook.com. Jeśli ktoś z Was ma możliwość wydrukowania na drukarce 3D, pliki są dostępne na Thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:3460996

Dajcie znać co o tym myślicie

Tutaj parę zdjęć:

694366038_Press_images_small(2).thumb.jpg.cc2af7ec022c0dc9828a8a2a37c591fa.jpg

103218908_Press_images_small(5).thumb.jpg.ab6dc2661ecf3242dc43e6bc673eccd6.jpg345418732_Press_images_small(8).thumb.jpg.a04ab5c8562d6a80970b4cc714538d6b.jpg478416478_Press_images_small(9).thumb.jpg.c8bf299fe27927b0574486ca10ce8c9a.jpg

Press_images_small (4).jpg

Edytowane przez renn299
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, tylko czy umieszczony w praktycznym miejscu, to nie wiem. Mam zwyczaj (nie tylko ja) chwytania roweru za siodełko od spodu przy przenoszeniu.  Przy takim odblasku trzeba uważać, żeby go wtedy nie uszkodzić. Saszetki pod siodło też się przy nim nie założy. Ale jeśli mowa o widoczności, wyglądzie i wadze, jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był zrobiony z połamanego odblasku co się wsadza między szprychy, przyczepionego kawałkiem drutu miedzianego do przetarcia w siodle, to  z pewnością bardziej pasowałby do tego działu ;)

Dodatkowo do uwag o łatwości uszkodzenia, długość dźwigni jaka powstaje miedzy uchwytem a odblaskiem nie pomaga.

Edytowane przez radziuGD
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garlock

Tutaj materiał odblaskowy to taśma konturowa 3M Diamond Grade serii 983, kosztuje kilka zł za metr i taką zalecam. Mam też tańszą chińską i ich nie polecam, są gorsze.

@KurczakNorris

Zgadza się, też łapię rower za siodełko gdy chce go przesunąć lub podnieść, tutaj jest odpowiednia przestrzeń i mi nie przeszkadzał. Kilka osób już testowało i nie było to problemem. Szarpnięcia czy stuknięcia nie powinny połamać odblasku, to jednak zależy też od samego plastiku jaki jest użyty. Saszetka wyklucza użycie tego odblasku, ale można stworzyć wersje saszetki z odblaskiem o podobnej konstrukcji.

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dla mnie trochę przerost formy nad treścią, taki wielki odblask.

Przecież jego funkcje to spełnienie przepisów o obowiązkowym wyposażeniu oraz ewentualne zastąpienie lampki w przypadku jej awarii/rozładowania. I tu w zupełności wystarczy coś mniejszego. Osobiście stosuję pasek folii odblaskowej owinięty na sztycy - jest widoczny, nie rzuca się w oczy, działa. 

Pomysł fajny, ale gdyby ten odblask miał rozmiary powiedzmy 15x60mm i był zamocowany pod prętami zaraz za jarzemkiem. Ryzyko uszkodzenia praktycznie żadne, a na pewno mniejsze niż tradycyjnych odblasków, przykręcanych na sztycy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Lezia

Dzięki za wsparcie ;]. Zdecydowałem już w tamtym roku, że projekt pójdzie do szuflady. W czasie projektowania brałem już pod uwagę inne typy mocowania, ten na siodełko wydał mi się najlepszy.

@TheJW

Nie ważne, że to już było, wystarczy że zaoferuje coś więcej niż poprzednie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...