Skocz do zawartości

[Siodełko] Wybór odpowiedniego na problemy z tyłkiem


schnor25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, krótko i na temat bez owijania w bawełnę. Przez problemy z kolanem moją główną formą aktywności stał się rower. Mam w nim siodełko Kross Deed (średnio wygodne). Kilka lat temu miałem problemy z hemoroidami, które wyleczyłem. Z czasem dolegliwości powróciły, ale już w formie szczeliny odbytu, którą też zaleczyłem. Jak wiadomo jazda (szczególnie długa, a do tej pory nie schodziłem z siodełka przez ok. 2-2,5 h) na rowerze to nie zbyt dobry pomysł w mojej sytuacji, ale chcę do tego wrócić. Lekarz powiedział, że w przypadku MTB (jazdy po nierównym) szansa nawrotu choroby wynosi ok 50% i zalecał przerzucić się na szosę (generalnie równe ścieżki). Jako, że średnio lubię pomykać po asfalcie, toteż szukam rady jakie siodełko dobrać, aby niejako wyrobić kompromis pomiędzy tym czego chcę, a tym co mogę.  Czy na moje przypadłości dobrym rozwiązaniem będzie siodełko z dziurą? Ktoś z Was mierzył się z podobnymi problemami i znalazł złoty środek? Budżet na same siodło 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych oryginalnych siodełkach nie da się siedzieć, rower GIANT fastroad comax 2. Zmierzyłem rozstaw kości kulszowych siadając na styropianie się odcisną. Kupiłem siodełko WTB rozstaw 145mm, koszt około 200zł. Nic nie piszesz czy jeździsz w spodenkach z wkładką. Ja mam wszytą drugą wkładkę z zniszczonych spodenek, ale 2cm w przód pd oryginału. Dodatkowo używam maści ALANTAN + w zielonej tubce na odparzenia. Z takim zestawem to nie jest straszne 5h na siodełku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie lekarz medycyny sportowej ze specjalizacją w kolarstwie i najlepiej współpracujący z nim bikefiter.

Każdy kto Ci w tym wątku poradzi siodełko choćby najlepsze postąpi nieodpowiedzialnie.

Oczywiście jeżdżenie w dobrej pielusze i dobrym siodle jest lepsze niż przeciętna kanpo-deska i bokserki - ale sens ma tylko wtedy kiedy geometria konkretnego modelu dobrego siodła uwzględnia konkretną anatomię za przeproszeniem d...y, w Twoim przypadku nie tylko rozstawu kości kulszowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego typu problemów, ale mam (miałem?) problem z doborem siodła jak cholera. Zwyczajnie na twardych boli tyłek. Kupiłem 2 szt Speca te topowe modele, nawet nie piszę za ile bo cierpnie mi skóra i źle. Kupiłem teraz z Allegro takie https://allegro.pl/oferta/siodlo-selle-royal-respiro-soft-athletic-45st-wwa-7189257028 i powiem, że jest całkiem OK. Też ma dziurę o którą pytasz. Nie jest drogie może spróbuj? ps. upss kolega abdesign mnie ubiegł i teraz wyjdę na człowieka nie dość że z małą wiedzą rowerową to jeszcze nieodpowiedzialnego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe (no i niestety bądź co bądź kosztowne :D) rady. Na początek chciałbym zmienić siodło (spróbować nie zaszkodzi), dokonałem domowego pomiaru rozstawu kości i wyszło (+/- 2mm) 114 mm (stare siodełko mam niby dobrej szerokości ok. 143 mm, ale co z tego jak mi na nim niewygodnie). W oko wpadły mi dwa modele od WTB (ponoć ludzie chwalą): WTB Rocket Pro oraz WTB Rocket Race. Możecie mi powiedzieć czym się one różnią oprócz ceny? 

A tak w ogóle dołożenie amortyzowanej sztycy miałoby sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegagl dobrze jest, nie o takie "nieodpowiedzialne' wpisy mi chodzi napisałem może zbyt obcesowo - ważne żeby kolega autor wiedział jaki powinien obrać kierunek.

A jak wybierze, co z tym zrobi - to naprawdę kolegi sprawa.

PS. Sam jeżdżę na s-worksach body geometry  - taaanie jak barszcz ;) ale siedzi się jak w maju na łące z kwiatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign no właśnie te s-worksy też miałem, tylko pierwszy kupiony jak rower odbierałem był zaje... Tu w GIANT na Tarchominie jak się przejechał kierownik to mówił, że jeszcze na tak wygodnym siedzeniu nigdy nie jechał, ono mi się po latach lekko przetarło i brudziło troszkę spodnie, więc go oddałem synowi i teraz przez zagapienie sprzedałem ten Jego rower z tym właśnie siedzeniem :)  Teraz kupiłem dwa kolejne Speca za pierdylion i żadne się nie nadawało to oddałem je za 50zł chłopakom do serwisu i kupiłem właśnie to Selle Royal i powiem Ci, że naprawdę jest bardzooo przyzwoicie i chyba w całkiem dobrej cenie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Wiem, że macie dobre chęci, ale to nie ma mój portfel, no i generalnie nie jestem tam profi-kolarzem, tylko chciałbym wrócić do dawnej jazdy, 1-2x w tygodniu po te 30-40 km. 

Ktoś coś na temat tych siodełek WTB? Sztyca rozumiem, że jedyna sensowna (która będzie spełniała swoje zadanie) nie za milion złotych to Suntour SP12 NCX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dovectra napisał:

siodełko marki smp.

Najlepiej żelowe.

@dovectra Jaki konkretny model tego siodełka mógłbyś mi polecić dla dziewczyny przy kości ? Chcę kupić takie siodełko wygodne dla niej, ale też zastanawiam się nad siodełkiem żelowym Wittkop. Co możesz dobrego i wygodnego w tej sprawie polecić do roweru krosowego Evado ? - będę wdzięczny jeśli dasz mi linka do dobrego modelu siodełka wygodnego dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WdX3zrS.jpgNa zdjęciu kropkami zaznaczyłem centralne punkty kości kulszowych (114mm), czyli wychodzi na to, że na za wąskim siodełku (138 mm wg strony producenta) jeżdżę? Kości powinny być oparte chyba ciut bliżej środka, prawda? Tak się zastanawiam, 150 mm powinno poprawić komfort jazdy? :hm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schnor25  ja polecam Ci zrobienie pomiarów ID Match  u sprzedawców Selle Italia, kiedyś były darmowe.

Skąd jesteś?  Jeśli z moich okolic to mogę Ci pożyczyć WTB Pure V   do testów , profilem wyglądają jak te WTB wskazane przez Ciebie.

W moim przypadku wgłębienie  jest bardzo odczuwalne na plus. Z tym że dla mnie okazało się za miękkie dla pozycji MTB , po 50km  nagle mam odcięcie - widocznie za bardzo się zapadam i uciskam jakąś tętnicę. Także poszukiwania siodła dla siebie wcale nie muszą być łatwe - dlatego pisałem na wstępnie że warto zrobić jakieś pomiary, a przy schorzeniu warto chyba to dodatkowo skonsultować , tak jak sugerowali poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za polecenie, teraz już wiem na co patrzeć przy zakupie siodełka. Chce już kupić coś porządnego, bo moje stare strasznie mnie denerwuje... Znalazłem już kilka modeli na https://rowerek.pl/pol_m_Czesci_Siodelka-215.html Myślę, że postawie na coś w okolicy 200 złotych. Nie chce tez wydawać jakiś kosmicznych kwot na siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...