Skocz do zawartości

[Przedni amortyzator] Suntour Epixon puka


Dawidd14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim epixonem którego kupiłem niecałe dwa miesiące temu.

Chodzi o to że gdy włączę tłumienie na większe to amortyzator bardzo puka a gdy wyłączę tłumienie i amor szybko wybija to już nic nie stuka.

Co może być tego przyczyną bo podejrzewam tłumik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

dwa miesiące, czyli masz na gwarancji, odsyłaj do naprawy

Jesteś lepszy od Mojego syna (12 latka), on załatwił Epixon-a w 3 miesiące, padło tłumienie powrotu

Epixony nie nadają się do niczego ambitniejszego niż jazda po polu, indeks XC w ich nazwie to jakiś żart...

Oczywiście to moje zdanie, i nikt się z tym nie musi zgadzać, chcąc w sezonie XC jeździć rowerem a nie co chwilę odsyłać do serwisu wywaliliśmy Epixona.

powodzenia... 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dawidd14 napisał:

Witam, mam problem z moim epixonem którego kupiłem niecałe dwa miesiące temu.

Chodzi o to że gdy włączę tłumienie na większe to amortyzator bardzo puka a gdy wyłączę tłumienie i amor szybko wybija to już nic nie stuka.

Co może być tego przyczyną bo podejrzewam tłumik ?

Kupiony był u mnie czy gdzieś indziej? Bo jeśli u mnie to możesz go podesłać do mnie na sprawdzenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin_321 napisał:

cześć

dwa miesiące, czyli masz na gwarancji, odsyłaj do naprawy

Jesteś lepszy od Mojego syna (12 latka), on załatwił Epixon-a w 3 miesiące, padło tłumienie powrotu

Epixony nie nadają się do niczego ambitniejszego niż jazda po polu, indeks XC w ich nazwie to jakiś żart...

Oczywiście to moje zdanie, i nikt się z tym nie musi zgadzać, chcąc w sezonie XC jeździć rowerem a nie co chwilę odsyłać do serwisu wywaliliśmy Epixona.

powodzenia... 

Kolego mam setki ludzi co jeżdzą na Epixonach w maratonie itp  Nie mieli i nie mają z nimi problemów. Epixonów sprzedaje dużo lecz mało mam reklamacji przez co widocznie może trafiłeś na zły egzemplarz.  Mówicie że RS czy FOX-y są lepsze - zajmuje się sterówkami i rurami goleniowymi przez co tygodniowo mam nawet kilkanaście lag które strzelają lecz nikt na forach o tym już nie opisze bo "FOX i RS to są super amorki" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amortyzatorze mojego syna padło tłumienie powrotu, po naprawie znowu padło i stwierdziłem że jak ma w sezonie Syna rower stać i co chwilę czekać na naprawę amortyzatora, to się go pozbyliśmy i problem zniknął.

Serwisant stwierdził że Epixon widocznie jest za słaby dla syna do jazdy XC i proponował wyższy model, ale nie chcieliśmy już tej marki.

Więc nie wiem czy to byłą wada amortyzatora, skoro tłumienie powrotu było naprawiane dwukrotnie a serwisant sam stwierdził że jest to za słabe do XC dla 12 latka !!!!

Stąd moje zdanie że opis XC w Epixonach to jakiś żart... do jazdy w maratonach mtb gdzie 75% trasy to ścieżki polne i łąki, spoko, ale do wyścigów XC to on się nie nadaje (np. Górale na start - tam nigdzie nie widziałem Epixonów, a nawet amorów firmy Suntour)

Opinia moja wynika z własnego doświadczenia, i nikt się z nią nie musi zgadzać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto mam klientów z problemem po innych serwisach. Ostatnio miałem klienta co 3 razy reklamował Aiona w swoim sklepie i serwisant idealnie to samo powiedział co tobie że  amorek sie nie nadaje do jego jazdy. Problem był stukanie przy odbiciu. Amorek trafił potem  do mnie i okazalo się  ze serwisant odwrotnie założył sprężyny negatywne, Koleś teraz tego Aiona katuje w DH i amorek się  bdb spisuje przez co ty też  nie wiesz jak on został naprawiony przez co właśnie tak psuje się  rynek danej marki. 

14 godzin temu, Diablosss napisał:

Tłumik FUN073-25 jest rozbieralny? Widzę u Ciebie na stronie tylko FUN063-03 do Epixona a to pewnie nie to samo.

Podeślij  link tłumika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...