Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Bruno824

[ostre/single] przeróbka

Rekomendowane odpowiedzi

Bruno824

Cześć, mam rower z piastą flip flop Sturmey Archer z jednej strony wolnobieg z drugiej ostre koło. Czy jest szansa do takiej piasty zamontować wolnobieg 8 rzędowy? Czy takie piasty są przystosowane pod wolnobiegi 1 rzędowe? Istnieje możliwość aby to wyregulować z przerzutką, żeby to poprawnie działało? Niestety czasami lubie gdzieś dalej pojechać, a na górkach robi się problem z przełożeniem. Szkoda mi tego koła dlatego kombinuje jak to zrobic. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
itr

Raczej nie, nawet jeśli piasta ma możliwość przesunięcia względem osi razem z korektą zaplotu koła to nie zmieści się 8 biegów...Nalepiej kupić okazyjnie koło pod kasetę , ale uwaga, co to za rama,i ile jest mm na tylną piastę... 120 mm - szukaj piasty wielobiegowej np alfine, 126 mm - piasta z kasetą 7 s ważne aby kaseta zakręcała się na bębenku normalną nakrętką a nie ostatnią koronką z gwintem, 130 mm normalna szosowa piasta może byś 8,9, 10 s..Czy masz hak na przerzutkę? Czy korba ( zębatka) jest na wąski łańcuch ?  Mój stary Diamant 167 ma ostre z jednej strony, wolnobieg 4 s z drugiej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta