Skocz do zawartości

[ostre/single] przeróbka


Bruno824

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam rower z piastą flip flop Sturmey Archer z jednej strony wolnobieg z drugiej ostre koło. Czy jest szansa do takiej piasty zamontować wolnobieg 8 rzędowy? Czy takie piasty są przystosowane pod wolnobiegi 1 rzędowe? Istnieje możliwość aby to wyregulować z przerzutką, żeby to poprawnie działało? Niestety czasami lubie gdzieś dalej pojechać, a na górkach robi się problem z przełożeniem. Szkoda mi tego koła dlatego kombinuje jak to zrobic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nawet jeśli piasta ma możliwość przesunięcia względem osi razem z korektą zaplotu koła to nie zmieści się 8 biegów...Nalepiej kupić okazyjnie koło pod kasetę , ale uwaga, co to za rama,i ile jest mm na tylną piastę... 120 mm - szukaj piasty wielobiegowej np alfine, 126 mm - piasta z kasetą 7 s ważne aby kaseta zakręcała się na bębenku normalną nakrętką a nie ostatnią koronką z gwintem, 130 mm normalna szosowa piasta może byś 8,9, 10 s..Czy masz hak na przerzutkę? Czy korba ( zębatka) jest na wąski łańcuch ?  Mój stary Diamant 167 ma ostre z jednej strony, wolnobieg 4 s z drugiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bikerstudio to sklep w którym bywają używane ciekawe gotowe rowery szosowe,  sprzedawcy na pewno postarają się coś doradzić. Akurat rama z linku raczej nie przyda się do budowania klasycznej szosy,  nie ma mocowania tylnej przerzutki, rozmiar na tylne koło to prawdopodobnie 120 mm i nie pasują do niej klasyczne koła szosowe które mają 130 lub126 mm....  Stalowy rower szosowy z końca lat 80 początku lat 90  może być lepszym pomysłem... Zawsze możesz tu wrzucić jakiś model czy link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...