Skocz do zawartości

[Zmiana napędu] 1x10 ---> 2x10.


TjakTomek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

I serio czujesz różnicę między 38 a 36 ?

36x42 to 0.86 a 38x42 to 0.90 ...

Poczuć nie mogę bo nigdy nie miałem styczności z blatem 38. Nie chodzi tylko o przełożenie najlżejsze, ale o wszystkie dostępne ponieważ młynek używać będę tylko na stromizny.

7 godzin temu, wkg napisał:

Ja czuję. A głównie moja najmniejsza zębatka w kasecie - na 38 praktycznie nie używana - i tak być powinno. 

Zamiast 2x i korby 26-36  juz wolałbym mieć 1x z kasetą 11-46.

Napęd 1x jest nie dla mnie pomimo że fenomenalny w górach. Jak sobie wyliczałem nawet 10-50+32T mniej by się sprawdziło a koszta patrząc długoterminowo kilkukrotnie większe. Decyzja została podjęta, napęd zamontowany i przetestowany nie ma co już rozmyślać nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie wątku. Dzisiaj drugi test, tym razem oczekiwany bo zrobiony na pętli nazwijmy ją umownie "treningowa" (połowa to podjazd, połowa z górki po luźnych kamieniach - 1,5h, z trzema przystankami na picie i wyregulowanie oddechu). Udało się przejechać całą trasę na blacie, bawiąc się kalkulatorem przełożeń tak sobie założyłem wybierając korbę. Jestem bardzo zadowolony. Druga sprawa i mega plus: przez krótsze ramiona korby mniej tyłek boli - innymi słowy miałem zbyt wyprostowane nogi. Mam wrażenie, że lepiej zwiększa się i utrzymuje kadencje ale to może też być wynik regularnych jazd. Jestem bardzo zadowolony z podmianki. Jutro znowu do serwisu a w piątek testy amortyzatora. Żyć nie umierać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w okolicy jest cała masa cięższych tras, w tym takie gdzie na przełożeniu 0,62 nie podjadę.

Żeby nie było, że sam miód i orzeszki ta zmiana napędu, są dwie wady. Niższa kultura pracy (1x10 pracował 10/10, teraz potrafi niefajnie strzelić), łańcuch uderza o dolne ramię trójkąta podczas zjazdów po kamieniach czego wcześniej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...