Skocz do zawartości

[szosa] rower szosowy do ok 5000-5500zł


kamilek2409

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ze względu, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się z każdym przywitać ;) 

Mam do Was pytanie, otóż planuję zakup szosy w cenie ok 5000zł, pod lupę wziąłem kilku producentów ( dokładnie dwóch :D ).

Wiele czytałem opinii o rowerach z decathlonu i w większości były to same pozytywne opnie - głównie chodzi tutaj o stosunek ceny do sprzętu jaki oferuje ta firma. Konkretnie mam na myśli model https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-ultra-af-ultegra-id_8500478.html

Z opisu wynika, że jest on na pełnej grupie Ultegra, z tego co się orientuję koła też są dobre.. Zastanawia mnie tylko fakt jak decathlon robi taką różnicę w cenach w porównaniu do innych producentów, czy np. kusi osprzętem a np rama i reszta są gorszej jakości ? (niby daje dożywotnią gwarancję na ramę i mostek i widelec..) Pracowałem kilka lat w siecówce ( sieć sportowa) i trochę mam uprzedzenie do kupowania takich drogich rzeczy akurat w sieciówkach ale może się mylę..

 

Druga opcja to Merida

https://www.rowerymerida.pl/produkt1712/scultura-400-rower-merida.html - ten akurat jest na 105-ce, rozmawiałem, ze sprzedawcą z jednego ze sklepów rowerowych, bardzo wychwalał ten rower - twierdził, że merida robi bardzo dobre ramy, że na ich rowerach jeżdżą kolarze w World Tourach itp itd...

Trzecia opcja to 

https://www.rowerymerida.pl/produkt1711/scultura-500-rower-merida.html - ten rower mamy na osprzęcie Ultegra, mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym się różni od 400 ? że jego waga jest większa o 1kg ? ( widzę tylko, że te dwa modele różnią się obręczami )

 

A może macie jakieś inne propozycje w tej cenie warte uwagi ? 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamilek2409 napisał:

,Z opisu wynika, że jest on na pełnej grupie Ultegra, z tego co się orientuję koła też są dobre.. Zastanawia mnie tylko fakt jak decathlon robi taką różnicę w cenach w porównaniu do innych producentów, czy np. kusi osprzętem a np rama i reszta są gorszej jakości ? (niby daje dożywotnią gwarancję na ramę i mostek i widelec..) Pracowałem kilka lat w siecówce ( sieć sportowa) i trochę mam uprzedzenie do kupowania takich drogich rzeczy akurat w sieciówkach ale może się mylę..

Na niższą  cenę ma wpływ pewnie duży wolumen sprzedaży i w sumie niewiele nowatorskich rozwiązań w rowerach z deca.  Obecnie rower na aluminiowej ramie z ultegrą nie jest aż tak mocno atrakcyjny. Zaawansowani rowerzyści będą szukać roweru na carbonie, lub modelu aero, lub na tarczach. 

Rower na aluminiowej ramie i 105 będzie tak samo dobry jak ten z deca, a sporo osób kieruje się ulubioną marką czy wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktoś napisał, ludzie trochę narzekają na mniejszą sztywność ram. W tej sculturze to chyba jakas pomyłka z wagą. Różnic między 105, a ultegrą nie odczujesz tak jak między ramą, kołami czy oponami między modelami. Zatem canyon, merdia, ew. kross vento 5.0. Na aledrogo znajdziesz też krossy vento na tiagrze, na karbonie za niecałe 5tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...