Skocz do zawartości

[ebike] Treking - Shimano Steps Di2 - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Poszukuję roweru trekingowego opartego na Shimano Steps z Di2 połączonym z (najlepiej) przerzutkami w piaście (np. Alfine).

Wyborem prawie idealnym jest dla mnie http://www.unibike.pl/energy.html. Nie jest tani jak na treking, ale ma dość mocarne wyposażenie. Niestety wygląd jest dla mnie ciężki do zaakceptowania. Opisali to jako "unisex", ale dla mnie to typowa damka ;)

Czy znacie i możecie polecić inne modele rowerów z osprzętem jak w temacie (tj. Shimano Steps, Di2, przerzutki w piaście), które mają górną ramę? Niestety wszystko co udało mi się znaleźć to typowe kasety z naciągiem na linkę.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nawet znalazłem jeszcze w jednym sklepie ten model, ale niestety nie mają mojego rozmiaru.

Trochę dziwi mnie posunięcie Unibike'a, gdzie do swojego flagowego (i najdroższego) modelu, ze wszystkimi nowinkami technicznymi, dali totalnie standardową, miejską ramę.

Dziwi mnie też, że inni producenci nie oferują elektrycznych trekingów z przekładnią planetarną i opcjonalnie Di2 oraz paskiem. Może konfiguracja nie należy do najtańszych, ale daje to naprawdę bezobsługowy i wygodny w użyciu rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie całkiem w temacie - poza aspektami "wizualnymi" jeżeli ważysz więcej niż 70kg odradzam kupowanie roweru na tego typu ramie, gdyż w "terenie" (polne drogi, ścieżki leśne z szybszymi zjazdami) rower jest troszkę za wiotki. Druga sprawa to brak oparcia o górną rurę jak schodzisz na chwilkę z pedałów np zrobić fotkę, czy sięgnąć do sakwy. Już parę razy tak mi rower poleciał na glebę...

Powyższe na podstawie doświadczeń z rowerem żony - Koga E-lement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem wiernym widzem kanału https://www.youtube.com/channel/UC7Txz5nUDD14vCdNSU_JydQ, tobie też polecam.
Ten model roweru przeznaczony jest do miasta lub w lekki teren ze względu na silnik. Do trekingu szukałbym roweru z silnikiem Shimano E7000 i odpowiednią ramą.
Ta nieszczęsna nazwa "Damka" deprecjonuje całą gamę rowerów które powinny nazywać się komfort. Damką to można nazwać ramę z szerokim suportem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...