Skocz do zawartości

[Cross czy trekking] do 1400zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :) szukam roweru raczej trekingowego gdyż za rok chce dokupić fotelik dla dziecka więc bagażnik wymagany. Chciałbym oczywiście amortyzowane siodło chociaż nie wiem czy coś to daje w komforcie jazdy bo takiego nie miałem, w trekingach kierownica jest taka zagięta wolałbym żeby była prostsza jak np w crossie ale tu z kolei nie ma bagola. Chcę rower na kasecie a nie na wolnobiegu. Miałem na oku Kross 3.0 ale doczytałem że jest na wolnobiegu. Przedni amor jak dla mnie może być, nie musi być rower sztywny. Wogole znajdę coś na kasecie do 1400zl?? Dzięki za odpowiedzi. Będę jeździć głównie ścieżki rowerowe, asfalt, nieraz boczne drogi szutrowe i piaskowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Prime, o niebo lepszy sprzęt od Krossa, Rometa, Lazaro czy innych Kandsów. Za 1400 do kupienia. 

Amortyzowana sztyca jakoś poprawia komfort jazdy, ale niestety w tanich rowerach są tanie sztyce - szybko łapią luzy i kręcisz się na siodełku w prawo i lewo, co obniża efektywność pedałowania. 

A fotelik też brałbym mocowany na pręty a nie na bagażnik - większy komfort dla dziecka. 

Między kasetą a wolnobiegiem w samej jeździe nie ma jakiejś wielkiej różnicy - no może taka że w kasecie najmniejsza zębatka to 11T, więc przełożenia są nieco twardsze. Za to jeśli chodzi o trwałość to kaseta a do tego i piasta z bębenkiem jest dużo lepszym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Masz wyżej - Prime łapie się w budżecie, chyba że gdzieś jeszcze znalazłbyś model Flash z zeszłego roku - w tym jest droższy bo dostał tarczówki. Prime ma kasetę 7 rzędową, Flash 8 rzędową. 

To crossy widzę a coś z trekkingow unibike?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o Decu:

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside500-id_8550466.html?rec=recommendations_category_2

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside900-id_8405264.html?rec=recommendations_category_1

Dziś widziałem kilka takich - jeden z fotelikiem. Błotniki, fotelik i bagażnik montują na miejscu. Gwarancja rozpatrywana  bez focha ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić Trekingowy rower.

W Crossowym inna pozycja siedzenia, większy naciska na kierownice, można to zniwelować wyższą kierownicą i/lub mostkiem regulowanym ale rower wtedy wygląda jak Żyrafa. W ramach często brak możliwości zamontowania "normalnego" bagażnika. Wyglądają lepiej bo agresywniej ale dla wygody lepiej kupić Trekinga.

Odnośnie ceny to do 1400zł lepiej kupić ze sztywnym widelce ale u nas nawet nie ma takiego dobrego wyboru bo brakuje mostków amortyzowanych itp. a zawsze wciskają ten amorek z przodu co daje tylko wygląd oraz większy ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hetman83 napisał:

Panowie znalazłem rower Lazaro senatore v3 trekingowy. 

Przeglądnąłem, geometria dobra bo wygodniejsza od Crossa (wiadomo).

Odnośnie podzespołów to tyle dobrze że są nowe, jak cały rower:-)

Pomyśl nad używką, może ktoś w Twojej okolicy ma rower który Ci podpasuje, do 600zł na pewnie znajdziesz w dobrym stanie jak nie bardzo dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Mostków amortyzowanych powiadasz :D :D :D

Niestety jest to nisza a w Polsce nawet nawet pod mułem tego brakuje XD

Lepsze takie rozwiązanie niż amorek który ma tylko wyglądać a nie działać należycie.

Teraz, remover napisał:

600 w stanie bardzo dobrym powiadasz :)

są i takie perełki.

W dobrym stanie są dostępne od ręki, wiadomo zależy od regionu Polski.

Sprawdziłem na samym OLXie w okolicy Płocka jest kilka sztuk.

Jeden konkretnie do 600zł z możliwą negocjacją, więc za 500-550zł można go kupić, zapewne rozmiar nie będzie odpowiadać Hetmanowi83 ale to tylko przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bojkow napisał:

Niestety jest to nisza a w Polsce nawet nawet pod mułem tego brakuje XD

Lepsze takie rozwiązanie niż amorek który ma tylko wyglądać a nie działać należycie.

są i takie perełki.

W dobrym stanie są dostępne od ręki, wiadomo zależy od regionu Polski.

Sprawdziłem na samym OLXie w okolicy Płocka jest kilka sztuk.

Jeden konkretnie do 600zł z możliwą negocjacją, więc za 500-550zł można go kupić, zapewne rozmiar nie będzie odpowiadać Hetmanowi83 ale to tylko przykład.

Możesz napisać co wpisać w olx żeby go znalezc?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Patrzyłeś na te z Decathlonu które zalinkowałem ?

Przecież to inna liga.

Tak patrzyłem, właśnie o nich nigdzie nie mogę znaleźć info itd, szkoda że to golasy musiałbym wszystko dokupowac, też mają dziwne przełożenia x10, z przodu 1 zebatka a tył aż 10. Podobno lepiej mieć 3 z przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko to znaczy ze 100 złotych. I kilka kg mniej.

Nie wiem, czy lepiej, najgorzej mieć 2 : ) Te bidaki z kasetą o max 28 z tyłu musza mieć przednią przerzutkę - tu masz 40 z tyłu już jak w prawdziwym rowerze. Z tarczą 34 lub 36 najlżejsze przełożenie jak w tamtych rowerach a dokręcasz do 40 km/h, będziesz jeździł szybciej ?

Spójrz na tego Krossa - 17.2 kg w katalogu - bez pedałów i w rozmiarze XS. Będzie ważył pod 20 :/

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bojkow napisał:

Jeden konkretnie do 600zł z możliwą negocjacją, więc za 500-550zł można go kupić, zapewne rozmiar nie będzie odpowiadać Hetmanowi83 ale to tylko przykład. 

I ten opis przekonuję cie że tam nexus i prądnica się nie sypią? Że obie zębatki z łańcuchem i suportem nie są wymiany?  Że cala reszta nie jest do gruntownego serwisu? Zakup tanich używek można polecać, kiedy człowiek ma pojęcie ile mu będzie kosztowało przywrócenie tego do życia.

 

2 godziny temu, wkg napisał:

Te bidaki z kasetą o max 28 z tyłu musza mieć przednią przerzutkę - tu masz 40 z tyłu już jak w prawdziwym rowerze.

Nie, w tych trekach Transroweru normalna 11-32 jest. Ale generalnie się zgadzam, Riverside są fajniejsze. Tylko że ten ciekawszy model 900 z 1x10 daleko po za budżetem, bo 1900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w GoSporcie przymierzałem merida 9200 freeway, 1900zł. Bardzo mi się spodobała, był to rozmiar 55 więc L (odpowiednik 23?), dla mnie za duży, 21 nie mieli. Mówił sprzedawca że jest rowerek na kasecie, ma regulowany mostek, wiadomo błotniki itd wszystko nawet amorek siedziska wygodnego żelowego. To co mi się w nim spodobało że ster ma nie tak zagięty jak u innych trekkingowców ale taki bardziej prosty zbliżony do crossa. W necie widzę że można go kupić za 1530zł 2018r i 1450zł 16r. Co sądzicie o tej marce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...