Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Fiwan

[Gravel/MTB] Zakup do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Davaeorn

Soot 50 z 2019ma hydrauliczne hamulce. A sugerowalem się cena katalogowa tak w wypadku jednego jak i drugiego.

Waży kilogram więcej od Fuji - ok, to jest różnica. 

Mocowania i wygląd - to już co kto lubi oczywiście :)

tak więc tyle różnic chyba ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Trochę to nieelegancko z twojej strony. Nie zadałeś sobie nawet trudu żeby sprawdzić ceny - trudno. Ale zadałeś pytanie, przemyślałem, sięgnąłem do źródeł i odpowiedziałem obszernie z wyjaśnieniami i uzasadnieniem.

Ty zaś nawet nie przeczytałeś tekstu ze zrozumieniem. Trudno - świeżynki tak miewają. Ale nie porównuj tego "gravela" z kołami z plasteliny z prawdziwymi gravelami typu Kona, Marin, Fuji czy Ronin.

A teraz w ramach pracy domowej sprawdź jeszcze jakie opony wchodzą do Soota. Bo do Jari 2 cale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Mariny mają tradycję ... tam nie ma prawie asfaltów :D

Choć rama stalowa i karbonowy widelec to dosyć egzotyczne zestawienie : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cyklista

Egzotyczne? Od pewnego przedziału cenowego to raczej standardowe zestawienie.

Sam szukam gravela na stalowej ramie, napędzie 1 na XX, hamulcach hydraulicznych i sztywnych osiach, ale chyba poczekam na modele na rok 2020 wyposażone w nową grupę Shimano GRX. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Raczej nigdzie tego nie widziałem ... wrzuć jakiegoś linka. No i napęd 1x to tak raczej wkoło komina a nie na wyprawy - szczególnie w górzyste tereny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cyklista

Pierwsze z brzegu:

Coś od Speca:

https://www.specialized.com/pl/pl/sequoia-elite/p/154494?color=227628-154494

No i coś od naszego polskiego producenta:

http://rondo.cc/ruut-st,18,pl

No czasem ten komin mam 100 i więcej km od domu, po 15 tyś. na gravelu z napędem szosowym wiem, że to nie dla mnie.

Oczywiście to sprawa indywidualna,  więc nie widzę sensu, żeby się przekonywać w jedną lub drugą stronę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mistrzusek
Napisano (edytowane)

W zestawiniu stal+karbon jest jescze Ronin SL, parę graveli od Jamisa w tym na Reynoldsie, wyższy model Marina Nicassio i zapewe znajdzie się trochę tego jeszcze.

Przy napedzie 1x11 od Srama z kaseta 10-42 i zebatką 36/38 masz duży zakres przełożeń i na wyprawy można śmiało walić. Z resztą wszystko zależy od nogi jaką ma jeździec.

Edytowane przez mistrzusek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Hmmm .. dla mnie to egzotyka. Albo stal albo alu + karbon. Po prostu nie widzę sensu ale może ktoś widzi.  Chodzi o wagę widelca ? Czy że karbon ma pochłaniac drgania lepiej od stali ?

No niby jest duży zakres, fakt, tylko jedno przełożenie mniej niż Jari ale to takie mtb-owskie zestawienie. Zobacz jakie stopniowanie - przy mtb gęste nie ma sensu ale przy rowerze także na asfalt czy twarde drogi wolę gęstsze. Z ta noga to bym nie przesadzał : ) Wcześniej czy później każda noga spotka swoja górę ale fakt 36/42 to już miękko. Tylko jak tym z górki dokręcić : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Davaeorn
W dniu 12.06.2019 o 22:19, wkg napisał:

Trochę to nieelegancko z twojej strony. Nie zadałeś sobie nawet trudu żeby sprawdzić ceny - trudno. Ale zadałeś pytanie, przemyślałem, sięgnąłem do źródeł i odpowiedziałem obszernie z wyjaśnieniami i uzasadnieniem.

Ty zaś nawet nie przeczytałeś tekstu ze zrozumieniem. Trudno - świeżynki tak miewają. Ale nie porównuj tego "gravela" z kołami z plasteliny z prawdziwymi gravelami typu Kona, Marin, Fuji czy Ronin.

A teraz w ramach pracy domowej sprawdź jeszcze jakie opony wchodzą do Soota. Bo do Jari 2 cale.

Ale wiesz, że buraczysz? Ja rozumiem, że mając Jari z 2 calowymi oponami, to i po polu buraków ujedziesz, ale forum to nie to.

Kellys ma do wymiany koła, ok. Pozostałe rowery które wymieniłeś, w tej cenie mają do wymiany osprzęt + hamulce. Ot co.

Swoją drogą, PO CO w gravelu 2 calowe gumy??? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Ochłoń, przeczytaj tekst ze zrozumieniem, przygotuj się, przemyśl i dopiero pisz. I grzeczniej.

Na razie szkoda mi czasu na takie dyskusje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta