Skocz do zawartości

[Gravel/MTB] Zakup do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

1 x7 z sakwami, w góry? Przez Czechy do Austrii? 

Ten rower po wymianie na Clarisa zyskał lżejsze przełożenie - 34T zostało ale na przód poszła tarcza 36 (mniejsza) za 48.

W życiu się tyle roweru nie napchałem. 17% to najbardziej stromy z oznaczonych znakami podjazdów. 

Poza tym oryginalna cynglomanetka zabiera miejsce na kierownicy, a wiozłem torbę.

Wyprawowość tego roweru to opona semi-slick 32, dołożona proteza bagażnika (nic sensownego nie wejdzie, bo przeszkadza mocowanie hamulca).

Do tego za 2 x 14 zł dokupione adaptery w celu umocowania koszyczków bidonów na goleniach widelca (świetnie się sprawdziło).

Niestety wymieniłem wolnobieg 7rz. na 8rz. i w 6 dniu wyprawy skrzywiłem ośkę i zakleszczyłem tylne koło.

Ekonomicznie moja konwersja roweru sensu nie miała ale był to element zabawy. Lepiej ciorać go jak leci albo od razu kupić coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 1x7 to rzeczywiście jest argument :) Wolnobieg 7s to jest archaizm z czasów, kiedy rzeczywiście trójblat z przodu miał sens bo poszerzał mocno zakres. Z drugiej strony 17% i toboły powodowały, że i tak pchałeś wiec jeden pies można by rzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam gdzie się dało jechać to jechałem ale za dużo  było tych stromych podjazdów. Było więc sporo pchania. Poza tym trochę tyłek odpoczywał ;) Sakwy jednak sporo zmieniają, czuć te kilogramy :) 

Co ciekawe, żony rower na Alivio spisał się bez zarzutu. 

Pojeżdżę trochę na T100 i zmienię na coś lepszego. Mam tu na myśli przede wszystkim trwałość i niezawodność.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 09:03, m0d napisał:

W ramach zaoszczędzonych 700zł wymieniasz gumy na szersze oraz kierownicę na "bardziej gravelową"

Wejdą tam opony 32? Tak się akurat składa, że mam :)

A ta bardziej gravelowa kiera to jaka?

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...