Skocz do zawartości

[Przerzutka] Specialized Crosstrail Hydraulic Disc


grezail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jakiś czas temu zakupiłem dokladnie ten model speca https://www.specialized.com/pl/pl/crosstrail--hydraulic-disc/p/157785?color=237248-157785

Doszedłem do wniosku, że chciałbym go nieco ulepszyć. Na pierwszy rzut przerzutka tył i przód.  Skłaniam się do Shimano SLX lecz nie do końca wiem jaki model wybrać. Chciałbym by obyło się na ten moment bez wymiany korb, kasety oraz manetek. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie. Będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kaseta ósemka... może lepiej uzbierać większe środki i w przyszłości wymienić cały napęd np na 2x10, a póki co jeździć na obecnym dopóki nie padnie. Jeżeli wszystko działa to moim zdaniem nie ma sensu wymieniać sprawnych komponentów na niewiele lepsze, jak już to iść w napęd 2 lub 3 na 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiec tak. Masz manetki 3x8. Tak ze nie masz dużego pola do popisu. Na tą chwilę możesz:

- kupić przerzutkę tylną np deore m592, 591, slx m662, czy tam XT m772, 771 i 770. 

592 - deore szadoł (shadow)

591 - dore classic

662 slx szadoł

772 xt szadoł

771 xt classic

770 xt classi low normal, czyli odwrotna sprężyna napinająca.

- Zostawić przerzutkę przednią bo nic lepszego na 8 biegów raczej kupić sie nie da. Można oczywiście dać 9 biegowe ale to może zadziałać różnie. często świetnie ale nie zawsze. 

Ale możesz zainwestować hajsiwo i wtedy masz multum opcji, od prostego 3x9 a ż po 1x12 za cene nowego paassata w hajlajnie ;)

Pytanie ile chcesz i co chcesz zrobić, bo wszystko co będzie odrobinę lepsze, rozbija sie o zmianę całego napędu:

- manetki z 8 na żądaną wartość 9 10 11 czy 12.

- adekwatna kaseta do manetek

- łańcuch do kasety

- przerzutki do kasety i manetek.

- korba pasująca do zestawu

Pierwsza opcja jest relatywnie tania, bo rozbija sie o zmianę przerzutki za ok 90-170zł za nowe, używane to już różnie. Musisz mieć jednak świadomość, ze taka zmiana przyniesie tyle co zmiana z passata b5 na b6 .... ładniejszy, lepiej to wygląda ... ale generalnie to to samo.

 

Nie poprawi to pracy napędu w stopniu znacznym, oczywiście slx czy tam xt będą działać lepiej niż jakiś altus, ale manetka ciągle jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...