Skocz do zawartości

[Hamulec przedni] Shimano br 447 - Hamulec nie hamuje


exudio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem posiadaczem dość świeżego roweru Silverback Sola 3. Rower kupiony w zeszłym roku, na początku wszystko było pięknie. Podczas zjazdu ze Ślęży rower dostał lekki wycisk, ale nie spodziewałem się, że będzie to taki kłopot. Po zjeździe przedni hamulec przestał hamować. Zmieniłem klocki, odtluscilem tarczę, nawet odpowietrzyłem hamulec, a dalej brakuje siły hamowania. Tył jest brzytwa, przód jest dramat. Co jeszcze mogę zrobić? Mogło się coś stać z tarczą? Jeżeli tak to co i czy da się ją jakoś uratować?

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z przednim 447. Tylny reaguje pięknie a przedni tylko trochę spowalniał. 2 serwisy odpowietrzały i stwierdzili, że już lepiej nie będzie.  To kupiłem XT i jest bardzo dobrze. Niestety teraz są drogie : ( Tył to już w ogóle kosmos i nie do dostania, przednie zresztą też trudno trafić.

https://allegro.pl/oferta/hamulec-przod-shimano-deore-xt-br-m785-metal-f03c-8141640696

Te SLX podobno nie gorsze:

https://allegro.pl/oferta/przedni-shimano-slx-br-m675-bl-m675-b-89cm-nowy-7719167071

Trochę to pójście na łatwiznę ale co tam, nie miałem siły się już użerać a kilka razy hamulec się przydał. Jeżeli masz manetki na obejmę a nie mocowane do hamulca to wybór jest większy ... warto mieć dobry hamulec tak w mieście jak i w górach.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz dowolny zacisk Shimano dać z prostym mocowaniem kabla, jak zmienisz kabel (Co się nie opłaca) to i zaciski na banjo wsadzisz.

Przeanalizuj do br500 i br520 jest dedykowana ta sama klamka bl-501. A bl-506 I bl-501 a także deorki slx'y xteki zee etc - to jedna i ta sama cholera co najwyżej ma inne pokrętła albo wykończenie

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawiam się jeszcze w tym temacie, bo już chciałem kupować zacisk, ale tak pomyślałem, że może to nie ona jest problemem. Problem jest taki, że hamulce piszczą, więc zacisk teoretycznie działa i jest siła nacisku, ale zamiast hamowania wydobywa się piszczenie i nie ma siły odpowiedniej. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jeszcze pod koniec zeszłego roku udało się ustalić, że za wszystkimi problemami stała nieszczelność (dziura) w zacisku, praktycznie niezauważalna gołym okiem, ale no wystarczyło. Po wymianie zacisku śmiga jak złoto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...