Skocz do zawartości

[obręcz] dartmoor tomcat/ budżetowy strzał w 10? opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 Od dawna poszukiwałem jakiejś szerokiej obręczy w ludzkich pieniądzach by zastąpić swoje 17 mm bontragery. (dobre ale przy niskim ciśnieniu dla 2,2 cala, w terenie, wiecie, chmmm... pływa)

 Wpadłem na trop powyższego modelu. Zresztą dzięki Michałowi z 1Enduro.

119 zł za 27 mm?? waga 490 g przy 29-calach, oczkowanie...

 gdzie tkwi haczyk?

 

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

W dniu 10.06.2019 o 13:23, dovectra napisał:

Ps. Ta ciasność pod oponę to pewnie cecha pod bezdętkę projektowana..

Tak, dokładnie. obręcze TR po za nieco inną konstrukcją zamków / kołnierzy, mają też minimalnie szerszy profil, by podczas pompowania lepiej uszczelnić zestaw.

W dniu 10.06.2019 o 12:13, dovectra napisał:

Widzę nikt ich nie używa.

 No to kółka złożone, - problemu nie było.

Też miałem ten problem, nie mogłem nic sensownego o tych obręczach znaleźć, dla tego postanowiłem kontynuować temat :).

Więc jak się sprawują? Jak ze sztywnością koła? Czy jesteś już coś w stanie powiedzieć na temat jakości, bo podobno Dartmoor'y mają mega kiepskie malowanie?

I takie jeszcze jedno pytanie ode mnie: Czy opona mocno poszła na boki? Pytam bo posiadam u siebie opony 2.4 Continental'a i o ile na 19mm (szer. wew.) jest sporo luzu po obu stronach, to nie wiem czy, przy tak szerokiej obręczy (9mm / 1cm różnicy jak by nie patrzeć) opona się nie rozejdzie tak że będzie trzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Malowanie  raczej delikatne , faktycznie.

 2) jazda była tylko po mieście i mazowieckich piaskach, na razie ok. ale warunki lekkie.

3) koło sztywne , ale wymieniłem też piastę na sztywniejszą więc razem się to sumuje.

ps.obręcz  jeszcze nie dostała porządnego łomotu więc trudno wyrokować.

opony zmierzę

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.07.2019 o 10:57, dovectra napisał:

1) Malowanie  raczej delikatne , faktycznie.

 2) jazda była tylko po mieście i mazowieckich piaskach, na razie ok. ale warunki lekkie.

3) koło sztywne , ale wymieniłem też piastę na sztywniejszą więc razem się to sumuje.

ps.obręcz  jeszcze nie dostała porządnego łomotu więc trudno wyrokować.

opony zmierzę

Hej. Udało Ci się może zmierzyć jak zmieniła się szerokość opon ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Podzielę się jeszcze taką informacją odnośnie obręczy tomcat 29cali iż producent sporo zaniżył wagę katalogową, podawana waga to 495g a na wadze serwisowej wyszło 545g i druga obręcz 547g, aż nie dowierzałem w tak dużą różnicę i myślałem że waga oszukuje no ale dla piasty novateca 791 pokazała 145g gdzie producent podaje 144g, także duży minus dla Dartmoora bo jest to bardzo duża różnica od katalogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...