Skocz do zawartości

[rower] Trek Top Fuel 2020 - już nie XC jeszcze nie Trail


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Jest i on czyli nowy Top Fuel na 2020.

Ogólne zmiany to 120/115 i nowe kąty.

Zmieniło się trochę przeznaczenie bo z rasowego fulla XC robi się takie hmm rower dla kogoś kto maratony jeździ dla zabawy i lubi też pobawić się w górach.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/top-fuel/top-fuel-8/p/28012/?colorCode=black_red

I robi się w tym momencie "dziura" w kolekcji Treka która w czerwcu zostanie wypełniona przez całkowicie nowy model. Ale o tym za chwile.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oni pierwsi poszli tą drogą. Przecież jest Spark (120 mm) i Spark RC (100 mm) u Scotta, Epic (100) i Epic EVO (120) u Speca, czy Oiz w dwóch opcjach u Orbei. Typowy ścigant do XC już wkrótce. W Nowym Mescie już na nim startował team fabryczny Treka. Tyle że na razie górna rura wraz z damperem były zakryte jakimś pokrowcem, co sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z czymś nie do końca typowym jak na fulla. W necie jest mnóstwo spekulacji na ten temat. Może być ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast czaje się na nowy rower z takiej kategorii i na papierze ten Trek wygląda idealnie. Geometria znakomita jak dla mnie. Jednak ceny są już tak znakomite nie są. Na początku przyszłego roku pojawi się tego typu rower od NS. Zakładam, że nowy Scalpel też pójdzie w stronę w tę stronę. 

Mam nadzieje na większą konkurencje w tym nowym segmencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Odebrałeś już ten rower?

Za trekbikes.com: " Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w informacjach o produktach zawartych na tej witrynie w dowolnym czasie i bez uprzedzenia, w odniesieniu do wyposażenia, specyfikacji, modeli, kolorów i materiałów." Także ten tego, wypną się.

Przy całej mojej miłości do Treka uważam, że wsadzanie w rowerze za 13500zł (MSRP) Recona to obrzydliwe skur........ Nie mają przyzwoitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odebrałem. Ponoć od października w ten model tylko Recon będzie ładowany. Na pomysł że bebechy są od Reby wpadł Trek a nie sklep. O sklepie naprawdę nic złego nie mogę powiedzieć bo to naprawdę porządni ludzie i sprzedawca sam zaproponował że zdejmie mi z innego roweru Rebę tylko dopiero we wtorek bo ona ma 100mm skoku a do mnie musi być 120mm. a za rower dałem 11500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TjakTomek napisał:

Odebrałeś już ten rower?

Za trekbikes.com: " Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w informacjach o produktach zawartych na tej witrynie w dowolnym czasie i bez uprzedzenia, w odniesieniu do wyposażenia, specyfikacji, modeli, kolorów i materiałów." Także ten tego, wypną się.

Przy całej mojej miłości do Treka uważam, że wsadzanie w rowerze za 13500zł (MSRP) Recona to obrzydliwe skur........ Nie mają przyzwoitości.

Jeśli przy zawieraniu umowy kupna sprzedaży nabywca dysponował wyłącznie specyfikacją ze strony internetowej to jest ona wiążąca jakiegokolwiek zastrzeżenia by sobie nie dopisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć jaka jest różnica między Reconem a Rebą.  Obydwa wyglądają tak samo jedynie Reba ma podziałki na goleni bo sprzedawca pokazywał mi Rebę która była zamontowana na innym rowerze tylko ze skokiem 100mm. Zapewnił mnie że jeśli chcę to może mi go zamienić na Rebę tylko dopiero we wtorek bo będzie serwisant który musi zmienić skok z 100 na 120.  Byłem świadkiem jego rozmowy z Trekiem( bo sam był zdziwiony że jest Recon skoro w na stronie Treka jest Reba) i wytłumaczyli mu że w Reconie są bebechy Reby. Tylko jak to sprawdzić. ? Nie znam się na RS a nie chciałbym wyjść na głupka.  

Edytowane przez ostry2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Reba lżejsza, ma możliwość regulacji objętości komory pozytywnej (progresja), ma możliwość wymiany tłumika na charger 1, 2, 2.1 tym samym robi się z niej SID.  Dodatkowo ma zawór do upuszczania powietrza z komory negatywnej co się czasami przydaje.

Ja już tego nie ogarniam bo oglądałem tą Rebę z 2 roweru i była identyczna. na dole pokrętło tłumienia, na górze zawór powietrzny i z prawej strony linka do blokowania. żadnego dodatkowego zaworu nie miała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo to ja zauważyłem że jest Recon a nie Reba i sprzedawca powiedział wyraźnie że jak chce to mi we wtorek wymieni. Dokumosa w ogóle ciebie nie rozumiem. Wcześniej pisałeś coś innego a teraz widziały gały co brały. Dla mnie osobiście nie robi to różnicy bo na wiosnę wchodzi Auron lub Durolux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...