Skocz do zawartości

[klamki] Klamki szosowe Shimano Tiagra do hamulców Tektro Auriga? Kompatybilne?


levlew

Rekomendowane odpowiedzi

Czuwaj! Mam na oku rower, który ma tarczowe, hydrauliczne hamulce Tektro Auriga i prostą kierownicę. Chciałbym wsadzić nań baranka no i zastanawiam się czy dopasuję do tego zestawu jakieś szosowe klamkomanetki. Myślałem o Shimano Tiagra, ale nie wiem czy one są kompatybilne z tymi hamulcami. Czy wystarczy, że hamulce są hydrauliczne, a klamka jest pod właśnie takie hamulce, czy może jednak mogą być jakieś różnice w, nie wiem, średnicy przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% nie będą kompatybilne. Będą różnice w przełożeniu hydraulicznym i możliwe, że także w rodzaju płynu na który hamulce działają. Jeżeli na pewno chcesz tarczówki i łapy szosowe - to albo zainwestować trzeba w pasujące mechaniki ( np Trp Spyre lub Hayes CX 5 ), hamulce hybrydowe lub pełną hydraulikę danego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Skłaniam się więc ku porzuceniu myśli o baranku. Bo TRP Spyre mam i za nimi nie przepadam, a nowe hydrauliczne będą drogie i przekroczą mój budżet. Poza tym doczytałem, że klamkomanetki Tiagra z obecnej serii 4700 mogą mieć problem z obsłużeniem kasety 11-42, a także w ogóle mogą być niekompatybilne z przerzutą Deore. Ten rower ma napęd Deore z kasetą 11-42 i hamulce od Tektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

Chcesz rower z barankiem - kup rower z barankiem. Chcesz z barankiem i hydrauliką - płaczesz i płacisz. To co sobie wymyśliłeś z hamulcami i napędem działać nie będzie, a i rama pewnie będzie za długa pod barana.

Niekoniecznie. Mam krótkie nóżki, ale długi tułów. W obecnym rowerze środek ciężkości mam za bardzo wysunięty do przodu (wysunięte do przodu biodra i duża różnica w wysokości siodełka i kierownicy). Reach raczej chcę właśnie długi. Z powodu niekompatybilności/kosztów być może sobie jednak odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...