Skocz do zawartości

[tylne zawieszenia] kompendium


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to super moto, na razie najpowazniejsza ich maszynka. Bedziemy mieli taka w rozmiarze XL do ewentualnych testow.

 

 

To chyba miales ciekawa prace :) Pewnie szkoda Ci bylo z niej rezygnowac...

 

Jesli chodzi o smialosc, to wszyscy znajomi probowali mi ten pomysl wypersfadowac ale chyba zbyt malo skutecznie :D Nie zaluje, moge sobie teraz pozwolic na znacznie wiecej, jeszcze tylko ten nowy widelec i bedzie pelnia szczescia (w ramach zdrowego rozsadku zaopatrzylem sie rowniez w zbrojke :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy wierszami, zdaje mi sie iz pochodzisz z B-B i masz cos wspolnego z titusem w polsce.........wiec czemu cannon a nie promocja el guapo!!!!!!

 

to niewybaczalne, aby ambasador marki kulal sie na konkurencji......fe!

 

ps. moze i sie spotkamy na szlaku, chyba ze juz kompletnie w zjazd poszedles......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz odpowiedz jest banalna, kaska :P Nie moge rodzince tego robic, ze co roku bede kupowal nowy rower :P Cannon musi jeszcze troszke posluzyc, tym bardziej, ze udalo mi sie go zmodyfikowac (a uwielbiam to robic, malo mam rzeczy 'nireuszonych' :P )

 

Co do jazdy, to bardzo chetnie! Absolutnie nie nastawiam sie na zjazd, nazywam to turystyka rowerowa, czyli spokojnym tempem pod gorke i z pelnym wykorzystaniem potencjalu terenu i swojego w dol :P

JAk beedziesz w okolicy to daj znac, najlepiej na priva albo na forum horizonfive.

 

Od przyszlego tygodnia Titusy powinny juz byc w Bielski, wiec i okazja do malego terstu sie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja i owszem. Zawsze jestem ciekaw takich rzeczy. Zrobiłem to tak. Jak składałem rower, gdy już miałem koła ale bez opon, założyłem do ramy. Powiesziłem bajka na stoijaku, podłożyłem pod koła 2 taborety, spuściłem rower tak by oba koła oparły się o stołki, zacisnąłem mocno stojak by rower się nie ruszał, spuściłem powietrze z dampera i ścisnąłem stolarskim zaciskiem zawiechę. Zmierzyłem ile tylna obręcz poszła w górę względem stołka. Wyszło 125mm czyli o 5 więcej niż podaje producent. Jak się okazało te same rowery mają w tym roku podawane 130mm. Napisałem więc do Ghosta, czy jakaś zmiana w tej ramie nastąpiła że teraz podają 130 a rok wcześniej 120. Odpisali że to są zaokrąglenia i tak naprawdę rama ma skok 126mm co się zgadza z moim pomiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem też warto dodać różnice mogą wynikać z różnic w skoku samego dampera bo chodź można porównywać dwa o rozstawie 190mm ale różne to każdy może mieć niewielkie różnice w skoku tłoka a to poprzez przełożenie przekłada na zwiększoną różnicę w skoku zawiechy i tam + - 1cm nie jset trudno chyba osiągnąć chodź rama ta sama. Jednak nie było tak w moim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar rzeczywistej wartosci skoku tylnego kola przez spuszczenie powietrza i porownanie poczatkowego ulozenia kola z tym jakie jest po oproznieniu tlumika to dobry pomysl. sam robilem tak pare razy. trudniej jest przy sprezynie stalowej jako ze takie tlumiki maja odbojnik - wiec trudno tak docisnac amorka tylnego by calkowicie go skompensowac - wlasnie przez ten elastomerowy(?) element. wtedy wartosc jest przyblizona.

poza tym jak wiele razy pisaly gazety: ze wzgledu na konstrukcje ramy, zawieszenia i tylnego amora ktory przeciez miewa rozna charakterystyke pracy - np 130 mm z jednego roweru "czuje" sie pod tyłkiem inaczej niz 130 mm innego.

 

ostatnio wpadła mi w łapki fajna niemiecka gazetka - "freeride" wydawana przez to samo wydawnictwo co niemiecki "bike". testowali sporo freeride'ówek: w takich rowerach zawieszenie nastawione jest bardzo na komfort. i porownywane rowery wypadly bardzo roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie :) bo jej nie mam na stanie osobistym heh. gazeta jest w empikach mysle ze we wszystkich wiekszych miastach polski. ja mieszkam w walbrzychu a moje miasto raczej nie za czesto gosci dobra zachodnia prase rowerowa. wiec jesli jest ta gazeta u mnie to mysle ze w kazdym miescie > 100 tysięcy mieszkaniców bedzie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak ale czterozawias bez Horsta brzmi śmiesznie chodź faktycznie te Transitiony mają 4 zawiasy. Ale lepszą nazwą jest wg mnie zawieszenie jednoosiowe z zawiasami pośredniczącymi a Canon np. jednozawiasowa jednoosiówa - lepiej to oddaje ideę rozwiązania. Kona np. mami co zauważyłem w katalogach niewtajemniczonych a takich którym coś tam dzwoni podając "4bar linkage" a na "prawdziwego" czterozawiasa z Horstem poskąpili kasy na patent od AMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transitiony to 4-zawiasy o takim umieszczeniu osi obtotu, które sprawia że kinematycznie nie różnią sie od jednowawiasów.....

 

canyon i poison to 4-zawias z ogniwem horsta (wlascicielem na dzien dzisiejszy jest merida/specialized (patent obowiazuje na usa i tajwan). w europie samowolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne opracowanie, ale dosc powierzchowne....niektore zawarte w nim tezy sa slabo umocowane i latwe do podwazenia...

 

..bo, na przyklad, dlaczego niby, os w systemie maestro, poruszajaca sie w pionie nie ma wplywu na ruch korbowodu ??.....po wzieciu w lapke ekierki i cyrkla (co zdolniejsi maja wyobraznie przestrzenna), wychodzi jak byk, ze jesli oska podrozuje w pionie, a srodek suportu sie nie rusza, odleglosc pomiedzy nimi zmienna jest....a co za tym idzie, im zawieszenie ugnie sie bardziej, tym bardziej dystans ten sie zwieksza, napinajac lancuch w przeciwnym niz kolarz kierunku.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transitiony to 4-zawiasy o takim umieszczeniu osi obtotu, które sprawia że kinematycznie nie różnią sie od jednowawiasów.....

 

canyon i poison to 4-zawias z ogniwem horsta (wlascicielem na dzien dzisiejszy jest merida/specialized (patent obowiazuje na usa i tajwan). w europie samowolka.

 

Mam pytanie odnośnie tego roweru: http://rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=...r=40&id=281 bo troszkę sie pogubiłem... To 4-zawias z ogniwem Horsta czy po prostu 4-zawias pracą wiele nie odbiegający od 1-zawiasowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias musi byś poniżej haków koła (chyba można to pojąć ? <_<) , wtedy wpływ pedałowania na zawieszenie jest mniejszy (nie przysiada i mniej buja) , mniejszy jest wpływ hamowania (lepszy konakt koła z podłożem) na usztwwnianie tylnego zawieszenia , to są zalety "Horst Link" - jeśli zawias jest powyżej , to jest wielozawias i nie ma takich cech jak "Horst link"

 

Merida ma zawias powyżej - wnioski wyciągnij sam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie wykorzystuja, nie mam pojecia...........moze po to aby utrzymac elitarnosc, sprzedawanego za krocie specialized.........

 

co do pktow posredniczacych w "czterozawiasach-pracujacych-jak-jednozawiasy" to do glosu dochodzi przelozenie, i tu jest inna charakterystyka, w porownaniu do klasycznego jednobelkowca (np. sign fr).......sa to powiedzmy systemy lepsze niz jednobelkowce (monostay, singlwepivot) ale kinematycznie mniej zaawansowane niz 4-bar horst.

 

wiele taz zalezu od samego tlumika......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...