Skocz do zawartości

[tylne zawieszenia] kompendium


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Trochę nie mam pewności czy to dobre miejsce ale pytanie mam tak nie zobowiązujące, że nie chcę zakładać nowego wątku. Kupiłem właśnie swoją pierwszą ramę FS i składam na niej rower.

 

Zastanawia mnie praca dampera, ja dokładnie mam Monarch RL:

 

czy po spuszczeniu powietrza z komory damper zapadnie się w dół, tak jak robią to widelce? Czy może komora "azotowa" wypchnie go do pozycji wyprostowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem Tego forum i pierwszy wpis dotyczy od razu zawieszenia w "fullu". Zacznę od tego że od parunastu (żeby nie pisać parudziesięciu) lat jeżdżę na "szosie" ale na "stare lata" zaczęła mnie kręcić turystyka górska - szczególnie że przeniosłem się z równin w Beskidy. Przewertowałem wiele wątków ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Szukam typowego roweru "szlakowego, all mountain", czy jak sobie marketingowcy nazwą ze skokiem ok. 140 mm. - dobrego do typowej turystyki. Jak już było wcześniej pisane owe 140 mm potrzebuję raczej żeby oszczędzać kręgosłup a nie uprawiać "enduro".

 

W związku z tym mam kilka pytań dotyczących systemów tylnego zawieszenia.

1. Które z obecnie produkowanych systemów są najmniej wrażliwe na "kopanie korb" - myślę że jako osobie całe życie jeżdżącej na szosie mogę mieć z tym największy problem.

2. Które zawieszenie najmniej "buja" - najlepiej w połączeniu z małym "kopaniem" - jako szosowiec raczej jeżdżę na małych kadencjach raczej na siedząco.

3. Na czułości (zjazdowej) najmniej mi zależy ponieważ mam swoje lata i raczej nie będę ekstremalnie zjeżdżał.

 

Rozważam:

1. "Europejskie" czterozawiasy z Horstem (coś ze stajni Canyona, Cube'a, Ghost'a... lub czegoś co znajdę w dobrej cenie),

2. "Maestro" Gianta,

3. "VPK" Meridy.

4. "AOS" GT.

O "czterozawiasach" i "Maestro" już dużo wiem (na razie w teorii), ale nigdzie nie znalazłem konkretnych informacji o VPK - czy bliżej mu do (kopia) "Maestro", czy DW-link. Czy AOS znacząco różni się od "starego" I-Drive'a, czy tylko zmienili marketingowo nazwę.

Oczywiście wiem, że na rower muszę wsiąść, przejechać się i wybrać "najbardziej pasujący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam nie wiem czy w dobrym dziale pisze Ale jaki polecacie damper do ramy specialized stumpjumper expert 2005 ? Do tej pory założony był Fox Septune 120mm Ale przyszła już pora na zmianę. Cena około 1000 zł przeznaczenie ogólnie wycieczki po górach lasach czasami jakiś ostrzejsze zjazdy.

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...