Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

biegnacy_zolw

Dzień dobry,

przebijam się w ostatnim czasie przez setki opinii i recenzji na temat rowerów gravelowych. Mnóstwo modeli (niestety nie wszystkie dostępne) z których ciężko wybrać złoty środek.

Nie jeżdzę zawodowo, żadne zawody itp. Chciałbym sprawić sobie rower który będzie mi służył przez dłuższy czas możliwie bezawaryjnie. Trasy po szosie, szutrach, lasach. Stąd wybór padł na gavel. Mam w planach również jakieś dłuższe wypady z rodziną, stąd konieczność mocowania na sakwy. 

Pytanie czy warto dorzucić kilka stówek na lepszy osprzęt? Początkowo zakładałem budżet do 4tyś., ale jeśli warto dorzucić, to jestem gotów ponieść taki wydatek.

Czy warto doinwestować w modele ze sztywną osią, hydraulicznymi hamulcami?  Czy różnicami między klasami napędu Shimano jest bardzo odczuwalna? Jakie przełożenie zapewni odpowiedni komfort jazdy? 

Mam 191cm wzrostu, waga 86kg.

Jest wiele pytań. Za wszelką pomoc i propozycje konkretnych modeli, będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję,

Miłosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Za chwile wychodzą rowery na grx.

Z jednej strony widzę wysprzedaże sprzętu na obecnych grupach szosowych,i to można się wstrzelić w coś ciekawego.

Z drugiej zakupy obecnie trochę bez sensu,lepiej zaczekać co będzie,i kupić grupę stricte pod gravele.

Ja czekam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot
4 godziny temu, biegnacy_zolw napisał:

Czy warto doinwestować w modele ze sztywną osią, hydraulicznymi hamulcami? 

Tak.

Czy różnicami między klasami napędu Shimano jest bardzo odczuwalna?

Między Clarisem a Tiagrą- tak. Między Tiagrą a 105- też ,ale nieco mniej. Między 105 a Ultegra- praktycznie żadnej różnicy.

Jakie przełożenie zapewni odpowiedni komfort jazdy? 

Zależy gdzie będziesz częściej jeździł. Jeśli po szosie to 50/34 plus kaseta 11-32 jest bardzo OK. Jeśli w terenie to korba z mniejszymi tarczami ( przy układzie 2x11 ) lub napęd 1x11/1x12.

Ciekawym rowerem wydaje się być Triban RC 520

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-520-id_8502389.html

można zarzucić mu wady związane z hamulcami ( choć TRP HyRd nie są takie złe jak piszą "znawcy" ) lub brakiem stricte gravelowej korby, ale generalnie ma bardzo dobry stosunek cena/jakość/osprzęt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• michalo
      Przez michalo
      Zdjęcia: https://www.olx.pl/oferta/rose-pro-dx-cross-gravel-mavic-avid-fizik-105-11s-5800-carbon-CID767-IDD6pAb.html

Na sprzedaż rower typu gravel Rose Pro DX Cross. Rozmiar 56. Stan bardzo dobry, po przeglądzie - klocki hamulcowe mają jakieś 200km, nowa owijka, opony 95% bieżnika. Jedyny mankament wizualny to niewielkie wgniecenie (widoczne pod światło) na górnej rurze powstałe przy transporcie.

Rama rozmiar 56 alu 7005/T6
      Widelec tapered carbon oś 15mm
      Napęd Shimano 105 5800 11s
      Koła Mavic Crossride
      Opony Continental Double Fighter
      Hamulce Avid BB7
      Siodło Fizik
      Sztyca Rose Carbon
      Kierownica Ritchey
      Mostek Syntace chyba 80mm
      Pedały Dartmoor Candy

Gratis dokładam drugi mostek FSA SL-K Carbon 120mm, uchwyt na telefon GUB G-85 i koszyk na bidon.

Preferuję odbiór osobisty w Warszawie.

W odpowiedzi na liczne pytania: mam 178cm wzrostu i konfiguracja widoczna na zdjęciu jest dla mnie dobra. Myślę, że jest to rower dla osób o wzroście od 175 do 185 cm.
    • MarcinMik
      Przez MarcinMik
      Mam pytanie do zorientowanych. Od lat jeżdżę na góralu, ale teraz chciałbym spróbować szosówki. Od czego zacząć? Słyszałem, że najlepiej od przełajówki, a potem stopniowo przejść na szosówkę. Jakie jest wasze zdanie?
      I co powiecie o tym rowerze https://www.najlepszyrower.pl/rower-marin-gestalt-rama-54-cm-28-srebrny-p-824.html? Podobno dobra firma? Warto?
    • adamDi2
      Przez adamDi2
      Do sprzedania nowe dętki szosowe 28"
      SPECIALIZED

Cena sklepowa 30 zł.
      u mnie po 15 zł.

Przy większej ilości taniej ;-)

Mam 50 sztuk ( pozostałości magazynowe)
      Dętki bardzo lekkie!

• jahoo84
      Przez jahoo84
      https://www.olx.pl/oferta/shimano-grx-rd-rx400-gs-shadow-rd-tiagra-10-rzedow-CID767-IDBC36g.html
    • Jakub87
      Przez Jakub87
      W zeszłym sezonie zakupiłem dla siebie rower marki Specialized model Crux E5 w rozmiarze 56cm. Zrobiłem nim łącznie 220 km (dwieście dwadzieścia) (przez brak czasu). W tym sezonie jeździłem tylko raz. Wszystko fabryczne, w stanie idealnym. Rower to obejrzenia w Rzeszotarach k. Świątniki Górnych lub w Krakowie. Karbonowy widelec. Wszystko proste. Zakupiony: 28.08.2018 w ROW-MIX Kraków, Zakopiańska 72 (oficjalny dystrybutor Specialized)
      Numer ramy: WSBC601061648 L
      Oczywiście oryginalny dowód zakupu i karta gwarancyjna są i będą przekazane nabywcy.

Sprzedaję zestaw:
      Rower
      Pedała VP-196 Alu
      koszyk na bidon
      licznik bezprzewodowy z opcją czujnika kadencji (zamontowany podczas zakupu w sklepie) M3 1 WL
      oświetlenie przód/tył ładowane przez USB - INFINI Super Lava 263P i INFINI Sword 461

Dodaję gratis:
      Kask GIRO
      Cena: 4400 zł - do negocjacji
      Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/specialized-crux-e5-56-przebieg-220km-sora-krakow-CID767-IDBfc4f.html